MasterCard’dan “paha biçilemez” Collina sürprizi

MasterCard, 21 yıldır sponsoru olduğu UEFA Şampiyonlar Ligi kapsamında, dünyaca ünlü İtalyan hakem Pierluigi Collina ile ‘paha biçilemez’ bir sürpriz hazırladı. MasterCard’ın dijital mecralarda yayınlanacak yeni reklam filminde, olacaklardan habersiz bir şekilde maça hazırlanan 12 futbol sever, sıradan bir halı saha maçında karşılarında Collina’yı görüp, UEFA Marşı’nı duyunca büyük şaşkınlık yaşadı.

MasterCard’ın, 21 yıldır sponsoru olduğu Şampiyonlar Ligi için kart sahiplerine sunduğu ayrıcalıkları ve Şampiyonlar Ligi Berlin Finali’ne gitme fırsatını tanıtan “Paha Biçilemez Sürprizler” projesinin yeni internet videosu, dijital mecralarda yayına girdi. Reklam filminin kahramanları ise, her şeyden habersiz halı sahada maç yapmaya gelen 12 futbol sever ve dünyaca ünlü İtalyan hakem Pierluigi Collina oldu.

Sıradan bir günde, altışar kişiden oluşan iki takım kuran futbolseverler, Levent’te bir halı sahada maç yapmak için sahaya çıktılar. Isınma hareketleri sırasında başlayan büyük sürprizde, önce halı sahada UEFA Şampiyonlar Ligi Marşı başladı ve bu maçların vazgeçilmez parçası olan maskot çocuklar, tıpkı orijinal ligin maçlarındaki gibi sahaya çıkarak, oyuncuların sıraya  girmesine yardımcı oldu. Ardından Şampiyonlar Ligi, UEFA ve FIFA maçlarıyla dünyanın tanıdığı hakem Collina elinde futbol topuyla sahaya girdi ve saha kenarında sıyrılan bez afişin ardına gizlenen taraftarlar da ortaya çıktı. Kendilerini birden UEFA maçının atmosferinde bulan 12 amatör sporcu, sıradan maçlarını ‘paha biçilmez’ bir sürprize dönüştüren Collina’nın yönetiminde maçlarını yaptı. Collina reklam filminin sonunda kazanan takımla birlikte baklava da yedi.

Her saniyesi yeni sürprizlerle dolu filmin sonunda, asıl büyük sürpriz yaşanıyor: MasterCard, 21 yıldır sponsoru olduğu UEFA Şampiyonlar Ligi’nin Berlin’deki finaline, www.pahabicilemezsurprizler.com üzerinden final bileti kazandırıyor!

300 kişilik ekip görev yaptı

Film, Türkiye’de ilk kez, başrolde ‘cast’ kullanılmadan hayata geçirilen bu denli büyük bir prodüksiyon olma özelliği taşıyor. Reklam filminin çekimi, gerçek zamanlı olarak hayata geçti. Levent Spor Kulübü Tesisleri’nin halı sahasında hazırlığı 1 gün süren çekim için kamera arkasında 300 kişi görev yaptı. Bunların 125’i sahaya gizlenerek giren taraftar ekibiydi. Çekimde, beşi gizli çekim için sahaya yerleştirilen GoPro kameralar olmak üzere, toplam 10 kamera ve bir Drone kullanıldı.

Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu tarafından, tüm zamanların en iyi hakemi seçilen Pierluigi Collina, MasterCard’ın reklam filmi için özel olarak Türkiye’ye geldi. Collina halen,  UEFA Hakem Komitesi Başkanı olarak görev yapıyor.

 

Kampanya Künyesi:

Reklamveren: MasterCard

Reklamveren Yetkilisi: Ceren Türkben Kaya, Ayça Özol

Reklam Ajansı: Voden

VP: Taylan Eker

Kreatif Direktör: Erdem Ateş

Ajans Prodüktörü: Mert Bilen

Yönetmen: Kağan Erturan

Marka Yöneticisi: Sezen Ahıskal

Art Direktör: Faruk Şişko

Yapım Şirketi: Hacıyatmaz Film

Mecra: Online

İLGİLİ HABERLER