Markaların vazgeçemediği ünlü yüzler

Haber: Canan Eseler  

 

Türkiye’de dizi sektörünün büyümesiyle birlikte hayran kitlelerini peşinden koşturan ünlü isimler, reklam dünyasının da bir hayli ilgisini çekiyor. Marketing Türkiye ekibi olarak markaların en çok tercih ettiği isimleri listeledik. Kimisi genç kızların sevgilisi kimisi ise yılların büyük oyuncusu… İşte markaların vazgeçemediği ünlü isimler…

Cem Yılmaz:

Geçtiğimiz günlerde Method Research Company’nin Marketing Türkiye Almanak özel sayısı için gerçekleştirdiği “En beğenilen reklam yüzleri” araştırmasında birinciliğe oturan Cem Yılmaz, yılların eskitemediği bir reklam yüzü. Son günlerde Türkiye İş Bankası reklamlarıyla karşımıza çıkan Cem Yılmaz, bugüne kadar Panasonic, Mavi Jeans, Opet, Doritos, Telsim ve Türk Telekom gibi markaların reklamlarında rol aldı. 

 

Kıvanç Tatlıtuğ:

2000’li yılların jönü Kıvanç Tatlıtuğ da markaların vazgeçemediği bir reklam yüzü. Şöhreti “Gümüş” dizisiyle yakalayan Tatlıtuğ; Magnum, Head & Shoulders, THY, Mavi Jeans ve son olarak Akbank reklam filmlerinde rol aldı. 

Beren Saat:

Son yılların en iyi oyuncuları arasında yer alan Beren Saat, reklam dünyasının da vazgeçilmezleri arasında… İlk olarak Tofita reklamıyla karşımıza çıkan Saat sonrasında Duru, Patos ve Rexona için ekran karşısına geçti.

 

Nurgül Yeşilçay:

Güzelliği ve oyunculuğuyla adından söz ettiren Nurgül Yeşilçay, şimdilerde rol aldığı “Paramparça” dizisiyle yeniden yükselişe geçti ve markaların aranan yüzlerinden biri oldu. Son olarak Derimod reklamlarının yıldızı Yeşilçay’a bir mücevher markasından 2 milyon dolarlık bir reklam filmi teklifi geldiği iddia ediliyor.

 

Serenay Sarıkaya:

Medcezir dizisiyle dikkat çeken Serenay Sarıkaya genç ve enerjik görünümüyle, özellikle gençlere hitap eden markaların tercihi oluyor. Mavi Jeans’ın reklam yüzü olan Sarıkaya, bugünlerde Elidor reklamıyla karşımıza çıkıyor. 

 

Seda Sayan:

Reality şovlarla yıldızı parlayan Seda Sayan reklam dünyasının en çok kazananlarından biri. Sayan bugüne kadar Pepsi, GoldMaster, Şok Marketler ve Days in Colours gibi markaların reklamlarında yer aldı.

 

Mehmet Günsür:

Reklam dünyasının vazgeçilmez isimlerinden biri de Mehmet Günsür… Yakışıklı oyuncu bugüne kadar birçok markanın reklam yüzü olarak karşımıza çıktı. Ünlü oyuncu LC Waikiki, Arzum,  Head & Sholders, First ve son olarak MNG Kargo reklam kampanyasında yer aldı.

 

Tuğba Büyüküstün:

Türkiye’nin yanı sıra Ortadoğu ülkelerinde de büyük bir hayran kitlesi olan Tuğba Büyüküstün elbette markaların da en çok tercih ettiği ünlülerden biri. Büyüküstün, karşımıza ilk olarak Maximum Kart’ın reklam filmi “Zuzu”yla çıkmıştı. Ardın oynadığı dizilerle ünlenen oyuncu Molfix, Molped, Colin’s ve Pantene reklamlarında rol aldı. 

 

Kerem Bursin:

Son zamanların en çok konuşulan oyuncularından biri olan Kemal Bursin, bir anda reklam dünyasının da en çok tercih ettiği isimlerden biri haline geldi. Bursin; Turkcell Superonline, Line, Lipton reklamlarıyla TV ekranlarında boy gösterdi. 

 

Murat Boz:

Pop müzik dünyasının başarılı ismi Murat Boz, reklamverenlerin de kıskacında. İpana, Yedigün, Paraf ve son olarak Colin’s reklamlarıyla ekran karşısına geçti. 

 

Ezgi Mola:

Tükenmişlik sendromuna göndermenin yapıldığı Patos’un reklam filminde pop müzik şarkıcısı “Ezgişah Molalı” karakteriyle izleyici karşısına çıkan Ezgi Mola, son olarak DeFacto’nun reklam kampanyasında yer aldı. 

 

Ata Demirer:

Ünlü komedyen Avea’nın reklam filminde “Furtay” adlı pop şarkıcısı olarak karşımıza çıkıyor.

 

Sinem Kobal:

Bingo’nun “Zamane anneleri ve kızları” reklam serisinde yer alan Sinem Kobal, son olarak Garnier’in reklam yüzü oldu.

İLGİLİ HABERLER