MAPFRE Sigorta’da yeni atama

MAPFRE Sigorta’da 2012 yılından bu yana İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevini yürüten Necla Aksoy, Hazine Müsteşarlığı onayı sonrasında MAPFRE Sigorta İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı.

Necla Aksoy, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1992 yılında mezun oldu. Ticaret ve sigorta hukuku alanlarında beş yıllık avukatlık deneyiminin ardından 1998’de, yönetici adayı programıyla MAPFRE Sigorta’ya katıldı.

On iki yıl süreyle nakliyat sigortaları, sorumluluk sigortaları, oto dışı hasar ve iş geliştirme alanlarında çeşitli pozisyonlarda görev yapan Aksoy, 2010 yılında şirketin insan kaynakları yöneticisi olarak atandı. Aksoy, o tarihten bu yana; MAPFRE Sigorta’nın tüm İK süreçlerinin yanı sıra iç iletişim ve kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetlerine liderlik ediyor.

Co-Active Coaching ve The Performance Coach Liderlik ve Mentorluk programlarını tamamlayan Aksoy, şirket içerisinde yönetici koçluğu da veriyor. İyi derecede İngilizce ve İspanyolca bilen Aksoy, aynı zamanda Madrid’de bulunan MAPFRE Uluslararası Yönetim Gelişim Programı mezunudur.

 

 

İLGİLİ HABERLER