Limak Filarmoni Orkestrası, Zeki Müren şarkıları konseriyle Çeşme’deydi

Sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra kültür-sanat çalışmalarına da destek veren Limak Vakfı’nın kurduğu Limak Filarmoni Orkestrası, Zeki Müren şarkılarının konser turnesini Çeşme’de tamamladı. Dünyanın en önemli tenorları arasında gösterilen Murat Karahan’ın solistliğini yaptığı orkestra, 28 Ağustos 2018 Salı günü Çeşme Açıkhava Tiyatrosu’ndaki konserinde Çeşmelilere müzik ziyafeti verdi. 12 konserden oluşan Zeki Müren şarkıları turnesi Çeşme ile sona erdi. Çeşmeliler yağmur muhalefetine karşın konsere büyük ilgi gösterdi.

Farklı alanlarda hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle, Türkiye’nin toplumsal kalkınmasına destek veren Limak Vakfı, Limak Filarmoni Orkestrası aracılığıyla sanata olan katkılarını da sürdürüyor. Çok sesli müziğin tanınması ve sevilmesi için çıktığı yolda Türkiye turnesini sürdüren Limak Filarmoni Orkestrası, büyük beğeni toplayan Zeki Müren şarkılarıyla 28 Ağustos’ta Çeşme Açıkhava Antik Tiyatrosu’ndaydı. Ankara ile başlayan Zeki Müren şarkıları konser turnesi Çeşme ayağıyla tamamlanmış oldu.

Limak Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir’in ev sahipliğindeki geceye Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, ünlü oyuncu Salih Güney, dünyaca ünlü maestro Rengin Gökmen, politikacılar, yerel yöneticiler, iş ve sanat dünyasından önemli isimler katıldı. Turnenin son durağı Çeşme’de konserin açılışında bir konuşma yapan Limak Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, Limak Vakfı’nın Türkiye’nin Mühendis Kızları, Evin Küçük Mühendisleri gibi sosyal sorumluluk projeleri yürüttüğünü belirterek, “Sanat da Limak Vakfı’nın en önemli başlıkları arasında yer alıyor. Bu amaçla 2017 yılında kurduğumuz Limak Filarmoni Orkestrası, Türkiye’de çok sesli müziği geniş kitlelere sevdirmeye başlamasının yanı sıra Türk müziğini de dünyaya tanıtan bir fonksiyon üstlendi” dedi. Orkestranın bugüne kadar 11 ilde verdiği konserlerin büyük ilgiyle karşılandığını da belirten Özdemir, önceki gün yapılan Bodrum konserinin ardından bu keyifli yolculuğun son durağı olarak Çeşme’yi seçtiklerini söyledi.

 

İLGİLİ HABERLER