Limak bu pazara da girdi!

Dünyada yaşanan dijital dönüşüm, finans noktasında da yeni uygulamaları tetikliyor. “Finansallaşma” dediğimiz bu yeni döngüde, artık şirketlerin dijital ortamda, otonom işleyen ürünleri ve hizmetleri sunarken, bir yandan da bu hizmetlerin beraberinde getirdiği finansal süreçleri müşterilerine temassız bir şekilde ve kendi markalarıyla sunmaya başladığına şahit oluyoruz. Türkiye’de bu alandaki son adımlardan biri de Limak Şirketler Grubu’ndan geldi. Başta inşaat ve enerji olmak üzere pek çok sektörde yatırımı bulunan gurup ödeme yöntemleri pazarına da “OlduBil” markasıyla adım attı. 

Limak Şirketler Grubu, dünyada yaşanan dönüşümün sunduğu fırsatları, 7’den 70’e herkes için erişilebilir kılma ve hayatı kolaylaştırma vizyonuyla ilk markası OlduBil’i kullanıcıların hizmetine sundu. OlduBil kullanıcıları, banka hesapları olmasa bile 7/24 para gönderip alma, tüm işyerlerinde ve internette güvenle ödeme yapma ve anlaşmalı işyerlerinde herhangi bir üst sınır olmadan anında nakit iadesi kazanma gibi avantajlardan yararlanabilecek. OlduBil mobil uygulamasıyla kullanıcılar, Mastercard lisanslı bir sanal karta sahip oluyor. OlduBil, bu sanal kart ile pandemi döneminde giderek artan internet alışverişleri için de güvenli bir ödeme yöntemi sunuyor. Uygulamada yıllık hesap işletim ücreti alınmıyor, kullanıcılar uygulama üzerinden fiziksel kart da talep edebiliyor.

Kullanıcılar cep telefonundan, elektriğe kadar pek çok kurumun faturasını OlduBil uygulamasından ödeyebiliyor. Taksitlendirme olanağına Limak Enerji faturaları ile başlayan OlduBil, bu hizmeti kısa sürede diğer kurum faturalarını da kapsayacak şekilde genişletmeyi hedefliyor.

Mikro kredi özelliği yakında

OlduBil’in öne çıkan diğer bir yenilikçi özelliği mikro kredi ise yakında kullanıcıların hizmetine sunulmuş olacak. Anlaşmalı finansman kuruluşları vasıtasıyla sunacağı mikro kredi sayesinde kullanıcılar, acil nakit ihtiyaçlarını OlduBil uygulaması üzerinden çok hızlı şekilde karşılayabilecekler.

Temelleri bu yılın başında atılan OlduBil’in kart ve cüzdan altyapısı 6493 sayılı kanun kapsamında BDDK lisanslı Türk Elektronik Para A.Ş. tarafından sağlanırken, kredi skorlama hizmeti için ise Colendi Yapay Zekâ ve Büyük Veri Teknoloji Hizmetleri A.Ş. ile birlikte çalışılıyor.

İLGİLİ HABERLER