Lenovo’dan dünyanın ilk katlanabilir bilgisayarı: ThinkPad X1 Fold

Lenovo, dünyanın ilk katlanabilir bilgisayarı ThinkPad X1 Fold’u yakın zamanda piyasaya sundu. Hem dizüstü bilgisayar olarak hem de tablet olarak kullanılabilen melez ürün, son dönemin en büyük inovasyonlarından biri olarak dikkat çekiyor.

Lenovo’nun yakın zaman önce Türkiye’de tanıttığı ve ön satışlarına başladığı dünyanın ilk katlanabilir bilgisayarı ThinkPad X1 Fold, parlak ve kolayca katlanan OLED teknolojisine ve 13,3 inç 2K ekrana sahip.

Gücünü, Intel Hybrid teknolojisine sahip 5 çekirdekli Intel Core i5 işlemciden alan ürün, 8 GB LPDDR4x-4266 RAM özelliğiyle karşımıza çıkıyor. Ürün aynı zamanda 1 TB’a kadar M.2 PCIe SSD depolama alanı sunuyor.

Ürünü geliştirirken Lenovo tarafından kullanıcıların her modu düşünülmüş. ThinkPad X1 Fold, “Lenovo Mode Switcher” özelliğiyle 4 farklı kullanım şekli sunuyor. Sunum yapmak veya film izlemek için yatay mod tercih edilebilirken, çoklu görev ve e-posta trafiğini yönetmek için laptop modu, çok sayıda web sayfasına göz atmak ve okuma sırasında not almak için kitap modu, uzun belgelere göz atma ve çizim yapmak için dikey mod kullanılabiliyor.

Ürün, yeni Lenovo Fold Mini Klavye ve Lenovo Mod Pen ile üretkenliği de destekliyor. Klavye, bilgisayar üzerine ya da isteğe bağlı olarak ayrı da konumlandırılabiliyor. Üstelik kabloya ihtiyaç duymadan. Kalemi ise bilgisayarla ile uyumlu çalışarak hem tablet hem de dizüstü modunda akıcı bir deneyim sunuyor.

Lenovo ThinkPad X1 Fold’un diğer özellikleri şöyle:

  • Dobly Atmos Hoparlör Sistemi ile kusursuz bir medya deneyimi sunuyor.
  • 999gr ağırlığa sahip
  • Hem koruyan hem de stand desteği sağlayan Deri Folio Kaplama
  • 5 MP çözünürlüklü, Windows Hello destekli Yüz tanıma özellikli kızılötesi kamera.
  • Askeri standart MIL-STD-810H kalite testlerinden geçmiş dayanıklı kasa tasarımı.
  • Kurumsal kullanım için TCG sertifikalı TPM 2.0 Güvenlik modülü sayesinde verileri şifreleyerek sistemlerin ele geçirilmesini zorlaştırır ve kritik verileri daha güvenli halde tutar.
  • Hızlı şarj özellikli 50Wh kapasiteli lityum-polimer pili le 8.5 saate kadar pil ömrü.
  • Üretkenliği arttıracak bağlantı noktaları: 2 adet USB 3.2 Gen 2 hızında Type-C portu (Veri, güç ve görüntü aktarımı)

 

İLGİLİ HABERLER