Vahap Küçük hayatını kaybetti

Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük yaklaşık iki haftadır rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu. Küçük, kalp rahatsızlığı nedeniyle aramızdan ayrıldı.

LC Waikiki Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük’ün babası olan Vahap Küçük, 2014’den bu yana AK Parti’den Doğanşehir Belediye Başkanlığı görevini yürütüyordu. Küçük evli ve 9 çocuk babasıydı.

Küçük’ün vefatıyla ilgili LC Waikiki’den yapılan açıklamada şunlara yer verildi:

“Değerli Basın Mensubu,

Şirketimizin Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Vahap Küçük ve CEO’muz Sayın Mustafa Küçük’ün kıymetli babaları, Doğanşehir Belediye Başkanı Sayın Vahap Küçük’ü kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz.

Merhuma Allah’tan rahmet, başta kederli ailesi olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.”

Vahap Küçük Kimdir? 

Vahap Küçük 1942 yılında Malatya’nın Doğanşehir ilçesine bağlı Elmalı Mahallesinde doğdu. İlkokulu Elmalı’da, ortaöğretimi ise Doğanşehir’de tamamladı. Askerlik görevi sonrası köyüne dönerek çiftçilik ve hayvancılıkla uğraştı.

1968 yılında Doğanşehir’e yerleşerek, burada ticaret ve hayvancılıkla uğraştı. 1972 yılında Milli Selamet Partisi’nin Doğanşehir’deki kuruculuğunu gerçekleştirdi ve ilçe başkanlığı görevini üstlendi. 1983 yılında Turgut Özal ile birlikte ANAP’ın kuruluşunda yer alarak, Doğanşehir ilçe teşkilatını kurdu ve ilçe başkanlığı görevini yürüttü. Özal’ın yaşamını yitirmesiyle bu görevi son buldu. 1984 yılında Doğanşehir Tavşantepe civarına çiftlik kurarak ticaret ve hayvancılıkla uğraşmaya başladı. 1985 yılında çocukları ile birlikte tekstil sektörüne faaliyete başladı. 2001 yılında AK Parti’nin kurulmasıyla ilçe teşkilatını oluşturarak ilçe başkanlığı görevini yürüttü.

LC Waikiki Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük’ün babası olan Vahap Küçük, 2014’den bu yana AK Parti’den Doğanşehir Belediye Başkanlığı görevini yürütüyordu. Küçük evli ve 9 çocuk babasıydı.

İLGİLİ HABERLER