Kurtuluş Eker, Voden, Leo Burnett ve Publicis Groupe’dan ayrıldı

M. Kurtuluş Eker, kurucusu ve ajans başkanı olduğu Voden ile yine ajans başkanlığını yürüttüğü Leo Burnett İstanbul, Saatchi&Saatch Istanbul ve Publicis Emil Istanbul ajanslarıyla birlikte yönetim kurulu üyesi olduğu Publicis Groupe’dan  ayrıldığını duyurdu.

“2007 yılında dijitali odağına alan bir fikir üzerine kurduğum Voden’i, ortaklarım ve ekibimle birlikte Türkiye’nin en büyük reklam ajanslarından biri haline getirmeyi başarmış; yaklaşık 4 yıl önce de ajansın Leo Burnett Chicago üzerinden Publicis Groupe’a satış sürecini başlatmıştık” diyen Eker, bu ayrılığın tüm hisselerini devretmesi sonrası grup yönetimiyle birlikte 2019 başından beri planlandığını vurguladı.

Eker, gelecek planlarına dair ise şunları söyledi: “Bundan sonra, 2 exit yapmış tutkulu bir girişimci olarak, inandığım yolda, Avrupa ve Türkiye’de bulunan kreatif ve teknoloji odaklı şirketlerim için çalışmaya devam edeceğim. Diğer yandan, geleceğimiz olarak gördüğüm start up’lara olan inancım ve yaptığım yatırımlar da hız kesmeden devam edecek.”

İLGİLİ HABERLER