Whirlpool çocukların evde öğrenme rutinine ev işlerini de katıyor

Dünyanın dört bir yanında okullar salgın nedeniyle kapalıyken ebeveynler hem çocuklarına öğretmenlik yapıyor hem de günlük sorumluluklarını yerine getiriyor. Bugünlerde ebeveynlerin biraz daha yardıma ihtiyacı olduğu gerçeğini kabul etmeliyiz. Bu durum Whirlpool’un dijital reklamı Chore Club (Ev İşi Kulübü) tarafından işlenmiş. 

Digitas iş birliğiyle hayata geçirilen kampanya temizlik ve yemek yapmak gibi olmazsa olmaz yetileri ve ev işlerini çocukların yeni evde öğrenme rutinine entegre etmeyi hedefliyor. Whirlpool ve Digitas A.B.D’de büyük bir izleyici kitlesi olan “The Bachelor”un eski yarışmacılarından ve üç çocuk babası Sean Lowe ile bir araya gelip bebeğine hem sayı saymayı hem de nasıl çamaşır yıkandığını aynı anda öğretmeye çalıştığı bir video yarattı. #ChoreClub ile dijital ortama sunulan video iki gün içinde neredeyse 500 bin kez izlendi.

Bu tondaki diğer gönderiler arasında anne bloggerların çocuklarına kurabiye yaparken aynı anda ölçüm yapmayı, veya renkleri ve çamaşır yıkamayı birlikte öğrettiği videolar yer alıyor. Videoya denk gelenler ve takipçiler de #ChoreClub hashtagini kullanarak evde çoklu öğrenme tekniklerini paylaşmaya davet ediliyor.

Digitas’ın Yönetici Kreatif Direktörü Michael Frease, “Herkesin yardımı açık kollarla karşılayacağı zamanımızda içerik üretebilmek harika bir şey. Bu kampanya Whirlpool’un inancı olan her gün sergileyebileceğimiz ve karşımızdakine onu umursadığımızı gösteren günlük aktivitelerin dünyamızda büyük bir etkisi olduğu gerçeğinin altını çiziyor” diyor.

“Whirlpool ebeveynlerin mesleklerini, çocuklarına bakmayı, eğitimlerini üstlenmeyi bir de ev işlerini aynı anda yapmalarıyla her zamankinden daha çok yardıma ihtiyacı olduğunun farkında. Bu durumda ev işlerini başarıyla yapmanın çocuklarda bir başarı göstergesi olduğunun da bilincinde olan Whirlpool çocukların da ev işlerine katılmasının hem şu anı hem de geleceği kolaylaştıracağını düşünüyor”.

Kaynak: Campaignlive

İLGİLİ HABERLER