Kraliçenin sütyen ölçüleri ünlü markanın başını yaktı

Üst sınıf bir iç çamaşırı şirketi olan Rigby & Pellar’ın adı Kraliçe Elizabeth’in sütyen ölçüleri ile gündemde…

Markanın kurucu olan 82 yaşındaki June Kenton 60’lı yıllardan beri kraliyet ailesi mensuplarının iç çamaşırlarını tedarik etti. Marka günümüze kadar şöhretini koruyup büyümeye devam ederken İngiltere bir anda kraliyet ailesinin pek de alışık olmadığı tarzda bir haber ile çalkalandı. Rigby & Pellar’ın sahibi June Kenton iş hayatında edindiği tecrübelerden bir kitap çıkardı ve içindekiler hem sarayı hem de markayı oldukça huzursuz etti.

“90 Beden Sütyenin İçinde Fırtına”

June Kenton Kraliyet ruhsatı olan bir firmanın sahibi olarak saraya girip çıkma yetkisi olan nadir insanlardandı. Bir düşünün yıllarca nelere şahit olduğunu, neler biriktirdiğini. İşte o birikim sonucunda bir kitap doğdu. Kenton kitabında kraliyet ailesi ile ilgili hassas ayrıntıları da paylaşıyordu. Sadece Kraliçe Elizabeth değil Prenses Diana’nın iç giyimde tercih ettikleri de kitapta yer alıyordu.

DİANA kopya

Buckingham Sarayı’nı kızdırdılar

Kitabın içeriğinden haberdar olan saraydan karar hızlı geldi. Rigby & Pellar’ın onlarca yıldır sahip olduğu kraliyet ruhsatı geri alındı. Kitabın içeriği ile ilgili henüz çok fazla detay gelmese de, sadece Kraliçenin sütyen ölçüleri ile kalınmadığı ve sarayı kızdıran başka notlar olduğu aşikar.

zx860y484_2728970

 

 

 

 

 

 

İLGİLİ HABERLER