Kraliçenin bisküvisi raflarda

Yıldız Holding United Biscuits’i satın aldığında şirket yönetimi iki atıştırmalık alanda; çikolata ve bisküvide büyümeye karar verdiğini duyurmuştu. Farklı kategorilerdeki işlerini ya küçülttüler ya da sattılar. Ancak bu arada bisküvide satın aldıkları marka ile küresel enerjiyi Türkiye’ye taşıyacaklarını da vaat ettiler. Digestive serisinden üç lezzeti alengirli bir kutu içinde “Güzeeel Haber” başlıklı basın bülteniyle sunan Yıldız Holding, McVitie’s ile evlerdeki atıştırmalık çekmecesinin gözdelerinden biri olmayı amaçlıyor. Neden mi? Sağlıklı yaşam trendi sürüyorken “Digestive” bir ürün bisküvi sevenlerin dikkatini mutlaka çekecektir.

McVitie’s ürünleri premium kategorisinde. Nasıl olmasın ki? Adından da anlaşılacağı üzere 1830’da bisküvileriyle ünlü İskoçya’da Carr’s adıyla doğmuş. McVitie’s ve MacFarlane Lang ile 1948’de birleşerek United Biscuits’in en büyük markası haline gelmiş. Dahası İngiltere Kraliyet Ailesinin de bisküvicisi. Kraliçenin doğum günü, torun Prens Williams’ın düğün pastası da yine McVitie’s’den.

Yıldız Holding’in başarılı üst yöneticisi Mehmet Tütüncü pladis MENAT&CA’nın CEO’su olarak McVitie’s’i, “Dünyanın en çok sevilen bisküvi markalarından” diye tanımlıyor ve yeni ürünlerinin Türkiye’deki üretimi için “küresel sinerjinin ilk ürünü” diyor. Bakalım Türk tüketicisi kraliçenin bisküvisine ne kadar rağbet edecek?

  

İLGİLİ HABERLER