Koton yönetim kadrosunda kapsamlı değişime gitti

Moda ve perakende markası Koton, yönetim kadrosunda kapsamlı bir değişime gitti. 

Koton Satış Genel Müdür Yardımcılığı görevine Ali İleri, İK Genel Müdür Yardımcılığı’na, Mayıs 2015’den bu yana İK ve Organizasyon Direktörü olarak görev yapan Ayça Haznedaroğlu, Operasyon Genel Müdür Yardımcılığı’na Haziran 2015’ten bu yana Grup Direktörü olarak görev yapan Gürol Çıragöz getirildi. Onur Kemer, e-Ticaret Direktörlüğü görevine getirilirken, Cüneyt Kahraman ise Planlama Direktörlüğü’ne getirildi.

Ali İleri – Satış Genel Müdür Yardımcısı

Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği eğitiminin ardından İstanbul Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansını tamamladı. Lacoste – Eren Holding Genel Müdür Yardımcılığı yaptıktan sonra, Merchandising Direktörü olarak Nike’a katıldı ve 2012’den bu yana Nike Türkiye Satış Direktörü olarak çalıştı.

Ayça Haznedaroğlu – İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı

18 yıllık İK tecrübesinin son 14 yılında PepsiCo’da farklı İK yönetim pozisyonları üstlendi. Son olarak PepsiCo Avrupa HR Transformasyon Direktörü olarak görev yaptı. İK ve Organizasyon Direktörü olarak Mayıs 2015’te Koton’a katıldıktan sonra Koton organizasyonunun yeniden yapılanma süreçlerinde etkin rol aldı ve İK Genel Müdür Yardımcılığına getirildi.

Gürol Çıragöz – Operasyon Genel Müdür Yardımcısı

Bilgi Teknolojileri alanında danışman olarak başladığı kariyerine Fiba Perakende Grubunda Operasyon Geliştirme Direktörlüğü, Operasyon Genel Müdür Yardımcılığı ve son olarak Marks & Spencer Türkiye Genel Müdürlüğü yaptıktan sonra, Haziran 2015’te Grup Direktörü olarak Koton’a katıldı ve son olarak Operasyon Genel Müdür Yardımcılığına getirildi.

Cüneyt Kahraman – Planlama Direktörü

Kocaeli Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Royal Melbourne Institute of Technology’de Fashion & Textile Merchandising alanında yüksek lisansını tamamladı. Kariyerine Mercedes Benz’de Network Sistem Yöneticisi olarak başlayan Kahraman, LC Waikiki’de Merchandise Planning Manager olarak görev aldıktan sonra sırasıyla Collezione ve Colin’s’de sırasıyla Buying&Merchandiser Director ve Head of Merchandising rollerini üstlendi. Son olarak Landmark Group’da Head of Planning pozisyonunda çalıştı.

Onur Kemer – E-Ticaret Direktörü

Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra kariyerine IMS Danışmanlık’ta Yazılım Mühendisi olarak başlayan Kemer, Aviva Danışmanlık’ta Proje Yöneticisi olarak görev aldıktan sonra Boyner E-Ticaret departmanında önemli projeler ve farklı görevlerde rol aldı. Son olarak Demsa Group’da E-Ticaret Direktörü pozisyonunda çalıştı.

.

İLGİLİ HABERLER