Kırmızı Ödülleri’nde dijital dönem için geri sayım başladı!

 

Kırmızı Ödülleri’nde, bu yıl geleneksel basın reklamlarının yanı sıra dijital reklamlar ve ajanslar 46 kategoride yarışıyor.

2003 yılından bu yana düzenlenen Kırmızı, Dijitalde En İyiler Reklam Ödülleri başlığıyla ilk kez düzenleniyor. Başvurular Kırmızı’nın internet sitesi üzerinden, 1 Mart – 17 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Kırmızı Dijital En İyiler Reklam Ödülleri’nde bu yıl, 1 Mayıs 2015 – 15 Nisan 2016   tarihleri arasında ilk kez online platformlarda yayınlanmış projeler yarışacak. Özel ödüllerle birlikte toplam 46 kategoride ödüllerin sahiplerini bulacağı Kırmızı Dijital’de katılımcılar, büyük ödül Dijital Kıpkırmızı için yarışacak.

Kırmızı Dijital’de sırasıyla; web kategorileri, mikro site, entegre kampanya kategorileri, video kategorileri, sosyal medya kategorileri, medya kategorileri, mobil kategoriler, sosyal sorumluluk kategorileri, brands & stories kategorileri, zanaat Kategorileri ve özel kategoriler dalları yer alıyor.

Bugüne kadar bine yakın firma ve 10 binden fazla reklamın yarıştığı, 150’den fazla pazarlama iletişimi profesyonelinin jürilerinde görev üstlendiği Kırmızı, son birkaç yıldır sınırlı sayıda kategoriyle dijital reklamları ödüllendirirken, bu yıl Kırmızı Dijitalde En İyiler Reklam Ödülleri ile online pazarlama iletişiminde yaratıcılığa da kapılarını açmış olacak.

Kırmızı, Kırmızı Bölge, Kırmızı Dijital ve Kırmızı Uluslararası Film Festivali (UAFF) Afiş Yarışması başvurularını; her biri alanlarının önde gelen isimlerinden oluşan, başkanlıklarını Y&R Brands İstanbul’un CEO’su Arzu Ünal’ın yaptığı 4 farklı jüri değerlendirecek.

Katılımcılar, 1 Mart 2016 itibarıyla yarışma başvurularını yapabilecekleri kirmiziodulleri.com sitesinden, aynı zamanda katılım koşulları, bu yılın kategorileri detaylarını, Hürriyet Özel Ödülü, Kırmızı-UAFF Afiş Yarışması, Genç Kırmızı ve Canlı Kırmızı yarışmaları ile ilgili bilgilere ulaşabilecekler. Kırmızı’yı sosyal ağlarda ise Facebook, Twitter ve Instagram üzerinden takip edebilecekler. 13. Kırmızı Ödül Töreni, Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde 26 Mayıs 2016 tarihinde düzenlenecek.

 

 

İLGİLİ HABERLER