KFC’den rakibi McDonald’s’a “nükleer düğme” göndermesi

ABD Başkanı Donald Trump geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un’a “nükleer düğme” tehdidinde bulunmuştu. Gerçeğe dönüşmeyen ve sadece atışma halinde giden bu anlamsız “tehditler” şimdilik sosyal medyaya fazlaca malzeme çıkarıyor. Gündemde çok konuşan bu tweette şu ifadeler yer almıştı:

“Kuzey Kore lideri Kim Jong Un ‘nükleer düğmenin her daim masasında olduğu’ açıklamasını yaptı. Onun tükenmiş ve açlık çeken rejiminden birisi lütfen onu bilgilendirsin. Benim de Nükleer Düğmem var ama onunkinden çok daha büyük ve güçlü ve benim düğmem çalışıyor”.

Dünyaca ünlü fastfood şirketi KFC bu fırsatı gördü ve ABD Başkanı Donald Trump’tan ilham alarak attığı gönderide rakibi McDonald’s’a gönderme yaptı. KFC’nin Britanya hesabından atılan twitte şu ifadeler yer aldı:

McDonald’s’ın lideri Ronald, “masasında her daim hazır bir hamburger olduğunu” ifade etti. Koca ayakkabılı, kırmızı burunlu rejiminden biri ona söyleyebilir mi, benim masamda da bir hamburger var ve onunkinden çok daha büyük ve güçlü kutu menü! Üstelik özel sosu da var!

KFC’nin bu yaratıcı göndermesi şu ana kadar 140 bin retweet alırken 365 bin beğeni aldı.

İLGİLİ HABERLER