KFC Türkiye’de kampanya da yeni strateji de!

KFC Türkiye, iştah kabartan yeni reklam filmiyle izleyenleri  bir lezzet yolculuğuna çıkarmayı hedefliyor. Tek bir ısırığın, bambaşka bir dünyanın kapılarını açtığı yeni reklam filmi, Demet Akbağ’ın anlatımıyla ekranlara geliyor. Markanın yeni stratejisini de tüketiciyle buluşturan reklam filminin doğuş hikayesini ve KFC Türkiye’nin yeni pazarlama yaklaşımını, sıcağı sıcağına KFC Türkiye CMO’su Özkan Özyavuz ile konuştuk… 

Ancak dilerseniz önce KFC’nin dikkat çeken kampanyasına yakından bakalım: Filmde Mekin Sezer yemeğini iştahla yerken arkadan tanımlanamaz bir uğultu yükseliyor. Tam da bu noktada lezzet sahnesinin mikrofonunu Demet Akbağ teslim alıyor ve açıklıyor; bu KFC lezzet korosu.

Hazır gıda devi KFC, en ayrıştırıcı özelliği olan “lezzet”i yeni reklam filminin merkezine almış görünüyor. Keyifli bir anlatımla Mekin Sezer ve Demet Akbağ’ın yer aldığı reklam filminde başrol ise KFC lezzet korosunun. Yapılan araştırmalarda müşterilerin “ayrıştırıcı lezzet”in tercih sebepleri olduğunu vurgulaması üzerine gelişen bir iç görüyle reklamın ana teması şekillenmiş.

KFC Türkiye CMO’su Özkan Özyavuz hem yeni stratejilerini hem de kampanyanın dayandığı iç görüyü şu sözlerle anlatıyor: 

KFC Türkiye CMO’su Özkan Özyavuz

  • 2020, KFC Türkiye için değişim yılıydı. Tüketicilerin davranışları, ihtiyaçları ve beklentileri pandemi ile yeniden şekillenirken, dijital yatırımlarımızı hızlandırdığımız, paket servis ağımızı ve performansımızı artırdığımız bir sürecin içerisinden geçtik. Diğer yandan ise markamızın 2020 Mayıs ayında İŞ Gıda bünyesine katılması ile birlikte, KFC Türkiye, daha önce tanık olmadığı kadar hızlı büyüme hedeflerinin tohumlarını ekmeye başladı. 2020’nin son çeyreğinde 10 yeni restoran açarak yılı kapadık. 2021’de 50 yeni restoran ile büyüme planımıza sağlam adımlarla devam etmeyi hedefliyoruz.
  • 2021 bizim için akıllı büyüme ve gelişim yılımız. Bu stratejimiz kapsamında attığımız her adımın temelinde veri ve içgörü var. Aldığımız aksiyonları misafir içgörüsü ve davranışsal pazarlama ilkelerinden edindiğimiz bulgular ışığında oluşturuyoruz. Tüketicilerimizi derinlemesine analiz edip, her bir ihtiyaç noktası için özel seçenekler oluşturarak, hedeflerimize ulaşmayı arzuluyoruz. Bu yolculukta büyüme iştahımıza eşlik edecek yol arkadaşları ile güçlü, uzun soluklu projelere imza atarak, sürdürülebilir başarıya ulaşmayı amaçlıyoruz. İletişim stratejimizden medya satın alımına, veri odaklı fiyatlandırma politikamızdan tüketici araştırmalarımıza uzanan birçok farklı, alanında lider, güçlü yol arkadaşları ile ilermeye başladık. Aslında her paydaşın kendi perspektifi ile katkıda bulunarak yol haritamızı birlikte geliştirdiğimiz bir ekosistem oluşturduk ve en büyük temennimiz 2021’de bu sistemin meyvelerini toplamak.
  • İşte tam da bugün, içgörü odaklı pazarlama bakış açısı ile elde ettiğimiz veriler ışığında yeni iletişim kampanyamızın lansmanını yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
  • Düzenli olarak yürüttüğümüz tüm tüketici araştırmalarımızda karşımıza çıkan en ayrıştırıcı özelliğimizin eşsiz lezzetimiz olduğunu gördük. Mutfağımızda, başta tavuklarımız olmak üzere tamamen taze ürünler kullanıyoruz. Misafirlerimiz her araştırmada çok ayrıştırıcı bir lezzetimiz olduğunun altını çiziyor. Biz de bugün, tazelik ve gizli tarifimiz kaynaklı bu gücümüzü odak noktamız haline getirerek, yeni iletişim kampanyamızda izleyicileri lezzet yolculuğuna çıkarmak istiyoruz. Yeni filmimizde, Murat’ın tek bir ısırık ile bambaşka bir dünyanın kapılarını ardına kadar açtığına tanık oluyoruz.

Kampanyanın Künyesi

Reklamveren: KFC Türkiye (İŞ Gıda)

Reklamveren Temsilcisi: Özkan Özyavuz, Aslı Gazioğlu, Doruk Mireli, Beyza Kaya, Bengü Ayaz  

Reklam Ajansı: BLAB İstanbul

Yapım Şirketi: HANN Media

Yönetmen: Mustafa Kotan

Görüntü Yönetmeni: Muko Tırmık

Post Prodüksiyon: 1000 Volt

Müzik: 3K1A

İLGİLİ HABERLER