“Kelebeğin Rüyası” haberlere damga vurdu

Türkiye’de Eylül ayında başlayan 2012 – 2013 sinema sezonu Haziran ayı ile birlikte tamamlandı. Bu kış vizyona giren ve 24 milyon izleyiciyi salonlara çeken Türk filmlerinin haber yansımalarını mercek altına alan Medya Takip Ajansı Interpress araştırmasına göre, yazılı basında çıkan haberler arasında en çok ‘Kelebeğin Rüyası’ filminin konuşulduğu belirlendi.

İki bini aşkın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergide çıkan haber ve köşe yazılarının incelendiği Interpress araştırmasında, Yılmaz Erdoğan’ın yönetip rol aldığı ve başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ile Mert Fırat’ın oynadığı ‘Kelebeğin Rüyası’, toplam 2.715 haberle ilk sırada yer aldı. Şahan Gökbakar’ın senaryosunu yazdığı, başrolünde Ezgi Mola ile rol aldığı ‘Celal ile Ceren’ filmi isminin geçtiği 1.983 haberle ikinci olurken, başrolünde Demet Akbağ’ın oynadığı ve Güneydoğu’nun ilk kadın belediye başkanın hikayesinin anlatıldığı ‘Hükümet Kadın’ da 1.856 haber ile üçüncü sırada yer aldığı tespit edildi.

Yapılan ayrı incelemede, senaryosunu Özcan Deniz’in yazdığı ve başrolünü Fahriye Evcen ile oynadığı ‘Evim Sensin’ toplam 1.843 haberle dördüncü sırada yer alırken, Gürkan Uygun ve Berrak Tüzünataç’ın başrollerini oynadığı ‘Çanakkale Yolun Sonu’ ise 1.616 haberle beşinci olduğu belirlendi. Cem Yılmaz’ın gösterilerinden beyaz perdeye aktarılan ‘CM101MMXI Fundamentals’ 1.594 haberde yer alırken, Levent Demirkale ‘Selam’ filmi ile 1.500 haberi geçerek sürpriz yaparken, ‘Karaoğlan’ ve 6 dalda Altın Portakal ödülü kazanan ‘Güzelliğin On Par’ Etmez’ filmleri ise beklentileri karşılamaktan uzak kalarak 1.000 haber barajını geçemedikleri ortaya çıktı.

İLGİLİ HABERLER