Kargoyu artık otomatlardan teslim alacağız!

Online alışveriş platformları, pandemi döneminde kendini güvende hissetmek için e-ticarete yönelen müşterileri rahatlatacak yenilikçi kargo çözümleri sunmaya devam ediyor. Trendyol’un Kasım ayında açıkladığı “kargo otomatları” ve Hepsiburada’nın bugün duyurduğu “Hepsimat teslimat dolapları” hem temassız teslimatı hem de müşterilerin istediği zaman seçtiği lokasyondan kargosunu teslim alabilmesini sağlayacak.

Bu yenilikçi kargo çözümleri müşterilerin kargolarını “temassız teslimatla” ve seçtikleri lokasyondan istedikleri zaman teslim almalarına olanak sağlıyor. Bu çözümün kargo şirketleri için de bazı avantajları var. Gelişen e-ticaret hacmiyle özellikle indirim dönemlerinde kargo şirketlerinde çok ciddi bir yığılma meydana geliyor. Bu yenilikçi çözüm kargo şirketlerinin yoğunluğunu da azaltacak.

Trendyol’un çevreci otomatları

Trendyol, yeni teslimat modelinde normal kargo hizmetine ek olarak anlaşmalı olduğu noktalarla çok geniş bir teslimat ağını müşterilerinin seçimine sunuyor. Ayrıca Trendyol müşterileri, siparişlerini yerli girişimciler tarafından tasarlanan kargo otomatlarından da 7/24 teslim alabiliyor. Farklı teslimat noktaları ile seçim esnekliğinden faydalanmak isteyenler, siparişlerinde dilediği teslimat noktasından birini seçebiliyor. Sipariş teslimat noktasına ulaştığında da diledikleri gün ve saatte kolayca alabiliyor. Trendyol’un teslimat noktaları hizmetini seçen müşterilere 20 TL’lik indirim kuponunu fırsatı da sunuluyor.

Trendyol’un yeni teslimat modeli çevreci özelliğiyle de dikkat çekiyor. Adrese teslim zorunluluğunu ortadan kaldıran model sayesinde araçlardan kaynaklanan emisyonlar düşüyor ve karbon salınımı azalıyor.

Hepsimat teslimat dolapları Türkiye geneline yayılacak

İlk planda Beşiktaş, Moda, Kadıköy, Taksim, Şişhane olmak üzere 5 lokasyonda sunulan ve yaygınlaştırılması hedeflenen Hepsimat kargo teslimat dolap hizmetiyle, kargolar teslimat noktasından 7/24 teslim alınabiliyor. Hepsiburada, Hepsimat hizmetinin uygulama alanını genişleterek teslimat yapılacak lokasyon sayısını artırmayı ve bu hizmeti Türkiye geneline yaymayı hedefliyor.

Hepsiburada’dan alışveriş yapan müşteriler, teslimat bilgileri ekranında yer alan adres bölümünde “Teslimat Noktasına Gönder” seçeneğini tercih ettiklerinde karşılarına çıkan Easy Point Express teslimat dolap lokasyonlarından birini seçebiliyor. Sipariş Hepsimat teslimat dolabına ulaştıktan sonra 3 gün içerisinde müşteri, kendisine gelen SMS’te yönlendirildiği şekilde şifre ile doğrulama işlemini yaparak paketini dolaptan teslim alabiliyor.

İLGİLİ HABERLER