Kahire Fuarı’nın Türkiye Hakları Manifesto’da

Mısır’da faaliyet gösteren fuarcılık şirketi Bavaria International Exhibition sahibi Essmat B. Diab ortaklığıyla hizmete başlayan Manifesto Kahire, Türk müteşebbislerine Mısır’da önemli fırsatlar sunmayı hedefliyor. Manifesto, bu işbirliği çerçevesinde yaptığı anlaşmayla Mısır’ın en ünlü fuarlarından “Uluslararası Kahire Fuarı”nın Türkiye haklarını aldı. 46. Uluslararası Kahire Fuarı, önümüzdeki yıl 19-29 Mart tarihleri arasında düzenlenecek. “Ticaret Geçidi Mısır” temasıyla gerçekleştirilecek fuar, yerel veya yabancı şirketler için elverişli koşullar yaratmayı, ticari kuruluşlar için iş partnerleri bulmayı, ithalatı ve ihracatı geliştirmeyi amaçlıyor. Bu nedenle fuar kapsamında konferanslar, seminerler, atölye çalışmaları düzenlenerek, yerli ve yabancı şirketlerin tanışma ve iş yapmaların imkân sağlıyor. 

Manifesto İletişim Grubu Başkanı Ozan Özkan,  yaklaşık 86 milyonluk nüfusu, 1 milyon km²’yi aşan yüz ölçümü ve coğrafi konumu ile Mısır’ın, Orta Doğu ve Afrika’nın en büyük ekonomilerinden birisi, Afrika pazarının da giriş kapısı durumunda olduğunu hatırlattı. Ozan Özkan, Türkiye ve Mısır arasında müteahhitlik sektörü başta olmak üzere otomotiv, makine ve beyaz eşya, mühendislik sanayileri ve perakende alanındaki işbirliği imkanlarına dikkat çekti. Manifesto İletişim Grubu’nun müşteri portföyü ve gelen talepler doğrultusunda inşaat, turizm, enerji ve perakende sektörlerine odaklandığını hatırlatan Ozan Özkan, “Mısır’da da güçlü yerel ortağımızla Türk firmalarının yatırım yapabilmeleri ve iş geliştirmeleri için güvenli bir ortam yaratmayı amaçlıyoruz. Müşterilerimizin menfaatlerini koruyabilecek güvenli ilişki ağına sahibiz’’ dedi. Manifesto İletişim Grubu Genel Müdürü Selin Bozkurt da, Manifesto’nun, yurt dışında şirket kurarak markasını sınırların ötesine taşıyan ilk Türk iletişim grubu da olduğunu hatırlatan Selin Bozkurt, uluslararası alandaki güçleriyle, PR, etkinlik ve reklam disiplinlerinde, telekomünikasyon, perakende, finans, enerji, otomotiv, petrol, inşaat ve turizm sektörlerinde müşterilerine çeşitli yerel ve uluslararası projelerde başarılı danışmanlık hizmeti verdiklerini söyledi.

 

PR, etkinlik ve reklam disiplinlerinde ulusal ve uluslararası pek çok markaya hizmet veren Manifesto İletişim Grubu, Türkiye dışındaki 6. ofisini Mısır Kahire’de açtı. Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) bağlı emirliklerden Ras Al Khaimah (RAK), Abu Dabi ve Dubai, Kuzey Irak’ta Erbil, Rusya’da Moskova bürolarının ardından Grubun, yurtdışındaki 6. ofisi Mısır Kahire’de hizmete girdi. 

İLGİLİ HABERLER