Kadir Has Üniversitesi “Turizm Reklam Filmi Yarışması”na başvurular başladı

Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü ve Anatolia Akademi tarafından düzenlenen Turizm Reklam Filmleri ve Turizm Belgesel Filmleri Yarışması’na başvurular başladı. İki genel kategoriden oluşan yarışmaya 31 Ocak 2018 tarihine kadar ücretsiz başvuruda bulunulabilecek.

Belgesel Filmleri ve Reklam Filmleri ile Senaryoları kategorilerinde düzenlenecek yarışma iki aşamalı olacak. Ön değerlendirme sonucu belirlenen filmler jüri tarafından değerlendirilerek; her iki dalda da ilk üçer film ödüllendirilecek. Turizm alanına farklı bir bakışla bakan ve kurmaca olmayan belgesel filmlerle, turistik tanıtım amaçlı kurgulanmış yaratıcı reklam filmleri ile senaryolarının değerlendirildiği yarışmaya birden fazla proje ile başvuru yapmak mümkün olacak. Yarışmaya başvurulan projelerin 1 Ocak 2014 tarihinden sonra tamamlanmış ve daha önce başka bir yarışmada ödül almamış olması gerekiyor. Yarışmaya başvuracak reklam filmi ve senaryolarında özgün fikir ve yaratıcı uygulama şartı aranıyor.

Belgesel film kategorilerinde yol filmleri, turizm destinasyonları, kültürel miras ve arkeoloji belgeselleri, doğa ve çevre belgeselleri, spor temalı filmler ve gezi programları yarışma kapsamında yer alacaktır. Reklam filmleri ve senaryolarının ise ülkesel/bölgesel, firmalarla veya turizm ürünleri ile ilgili olması gerekiyor.

 

İLGİLİ HABERLER