İstifası, onu zirveye taşıdı

PRNet A.Ş, geçtiğimiz hafta basında en çok bahsi geçen olay ve kişileri raporladı. 04 – 10 Ağustos 2014 tarihleri arası yapılan araştırma sonuçlarına göre, “Haftanın En’leri” 5 başlık altında sıralandı;

HAFTANIN GÜNDEMİ “CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ”

10 Ağustos’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri için adayların yaptığı son mitingler ve reklam filmleri öne çıktı ve 4 bin 409 haberle geçen haftanın en çok konuşulan gündem maddesi oldu. İsrail’in, Filistin Gazze Şeridi’ne gerçekleştirdiği saldırılar, 72 saatlik ateşkes anlaşmaları, 3 bin 805 adet haberle gündemde 2. sırayı aldı. IŞİD’in Ezidilerin yaşadığı Sincar (Şengal) bölgesini ele geçirmesinin ardından, Kuzey Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Peşmerge Bakanlığı Genel Sekreteri Cabbar Yavar’ın yaptığı açıklamalar ve 50 bin Ezidinin IŞİD’den kaçarak Sicar Dağı’na sığınması 678 haberle haftanın en çok konuşulan üçüncü gündem maddesiydi. Dördüncü sırada ise yurt genelinde gerçekleşen sağanak yağmur ile birçok ilde yaşanan sel baskınları yer aldı. Geçen haftanın diğer bir gündem maddesi ise ; Rusya Devlet Başkanı Valadimir Putin’in ülkesine yaptırım uygulayan devletlere karşı tarım, hammadde ve gıda ürünlerinde ambargo kararı alması oldu.

HAFTANIN SİYASETÇİSİ “RECEP TAYYİP ERDOĞAN”
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 12.464 haberle haftanın en çok konuşulan siyasetçisiydi. CHP ve MHP’nin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, 5.904 haberle 2.sırada yer alırken, HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın 1.426 haberle 3. sırada olduğu raporlandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise 1.381 haberle 4.sıraya yerleşti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 722 haber yansımasıyla PRNet “Haftanın En’leri” listesinin siyasetçiler bölümüne beşinci sıradan giriş yaptı.

HAFTANIN ÜNLÜSÜ  “NURİ BİLGE CEYLAN”
Cannes’da Altın Palmiye ödülü kazanan Kış uykusu filmi Fransa’da gösterime giren Nuri Bilge Ceylan 122 habere konu olarak haftanın birincisi oldu. The Cut filmi ile Venedik Film Festivali’nde Altın Aslan için yarışacak olan Fatih Akın 73 haberle 2. sırada yer aldı. Harbiye konserinde Pink Floyd şarkıları seslendirecek olan Ferhat Göçer 69 haberle üçüncü sırada yer alırken, MS hastalığı tedavisi gören ve tedavisi gün geçtikçe iyiye giden, konserlerine ara vermeden devam eden Serdar Ortaç 67 haberle dördüncü sırada, Muhteşem Yüzyıl’daki oyunculuğu ile adından söz ettiren ve bu sezon için Türkiye’de görüşmeler yapan Meryem Uzerli ise listenin beşinci sıradaki ismi oldu.

HAFTANIN SPOR ADAMI “ERSUN YANAL”
Fenerbahçe’nin Teknik Direktörü Ersun Yanal 723 haberle geçen hafta spor gündeminin ilk sırasına yerleşti. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım 615 haberle ikinci sıradaydı. Galatasaray’ın yeni Teknik Direktörü Cesare Prandelli ise 484 haberle üçüncü sırada yer aldı. Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş 330 haberle dördüncü, Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı Fikret Orman ise 251 haberle geçen haftanın en çok konuşulan beşinci sıradaki spor adamıydı.

HAFTANIN SPORCUSU “DEMBA BA”
Beşiktaş’ın yeni transferi Demba Ba 752 haberle haftanın en çok konuşulan futbolcusu oldu. Trabzonspor’un transferi Cardozo 588 haberle ikinci sırada yer aldı. Atletico Madrid’de oynayan Türk futbolcu Arda Turan ise 409 haberle üçüncü oldu. Trabzonspor’un kadrosuna yeni kattığı Constant 395 haberle dördüncü sırada yer aldı. Fenerbahçe’nin yeni transferi Diego Ribas ise 358 haberle PRNet “Haftanın En’leri” listesinin sporcular bölümüne beşinci sıradan giriş yaptı.

İLGİLİ HABERLER