İşte Black Friday’e savaş açan markalar…

Black Friday döneminde herkesin diline pelesenk olan “indirim” kelimesi beraberinde kaotik bir alışveriş sürecini de getiriyor. Ancak sanmayın ki tüm markalar indirim çılgınlığına kendini kaptırmış gidiyor. Aralarından kimleri var ki mesafeli duruşlarıyla adeta Black Friday’e savaş açıyor.

Black Friday bilindiği gibi aylar öncesinden çoğu tüketici ve markanın heyecanla beklediği bir alışveriş dönemi. İlk olarak ABD’de ortaya çıkan Black Friday zamanla sınırlarını genişletti ve hemen hemen her pazarda kendisine yer
buldu. Markaların yüksek indirim oranlı fırsatlar sunması tüketicilerin dikkatini çekerken bu fırsatlar alışveriş çılgınlığıyla birlikte bir kaosu da besliyor ve bu duruma mesafeli olan markalar da var. Alışverişin bir keyif aktivitesi olduğunu ve kaotik bir ortamda alışveriş yapılmaması gerektiğini savunan markaların aykırı çıkışlarını sizler için derledik.

Welder Watch internet sitesi Black Friday boyunca satışa kapalı olacak!

Welder Watch son üç senedir olduğu gibi 2020 Black Friday’de de kendisini diğer markalardan ayrı konumlandırıyor. Marka politikası olarak yılın hiçbir özel gününde indirim uygulamayan Welder Watch, Black Friday döneminde de bu duruşunu değiştirmiyor. Tüketicilerin alışveriş yapmak için bir kaosa sürüklendiği ve alışveriş yapmanın keyfini yok ettiğine inanan marka alışveriş kavramının tanımını benimsediğini bu duruşla kanıtlıyor. Welder Watch internet sitesi Black Friday süresince satışa kapalı olacak. Welder Watch, birbirinden farklı renk ve model seçeneğine sahip olan ürün yelpazesinin bir günlük indirim fırsatına sığacak şekilde aceleye getirilmesine ve kişinin kendisine ya da bir sevdiğine hediye alırken daha çok özen göstermesine imkan tanımak için Black Friday süresince internet sitesini kapalı tutuyor.

Kara Cuma’ya karşı “Yeşil Cuma”

OXXO, perakende dünyasında indirim çılgınlığı yaşanan ‘’Black Friday’’ döneminde diğer tüm markaların aksine “Green Friday’’ mottosuyla insana yatırım yapıyor. Marka; tüketimi teşvik eden Black Friday’e karşı müşterilerine dağıtacakları çam fidanlarıyla ‘‘Green Friday’’ konseptine dikkat çekecek.

Dünyada indirim dönemi olmayan ilk giyim markası olan ve Türkiye’de 1993 yılında vitrinsiz mağazacılığı başlatan OXXO, Black Friday dönemi boyunca tüketimi artıracak kampanyalar ve indirimler uygulamak yerine çevreye katkıda bulunacak. Green Friday mottosunu benimseyen ve bugüne kadar çeşitli çevreci politikalara imza atan OXXO, hazır giyim sektöründe 27-29 Kasım tarihleri arasında fidan dağıtacak.

İlk defa geçtiğimiz sene ‘’Green Friday’’ kapsamında fidan dağıtan OXXO yine bu dönem boyunca mağazalarından, internet sitesinden ve OXXO mobil uygulamasından alışveriş yapan ilk 10.000 müşterisine çam fidanı hediye edecek.

ODEABANK tüketiciyi birikim yapmaya davet ediyor

ODEABANK, Kasım ayında yaşanan indirim ve alışveriş çılgınlığına karşı parasını hesapsız bir şekilde harcayanları birikim yapmaya davet ettiği bir iletişim kampanyası hazırladı.

Odeabank, Kasım ayında başlattığı Şahane Birikim Günleri Kampanyası ile müşterilerini paralarını tek bir kez veya hiç kullanamayacakları ürünlere harcamak yerine, Odeabank’ın avantajlı faiz sunan ürünlerine yatırarak birikim yapmaya davet ediyor. Kampanya dijital mecralarda, radyolarda ve TV alt bant olarak Kasım ayı boyunca yayında olacak.

 

İLGİLİ HABERLER