“.istanbul ve .ist” düzey alanları global markalardan büyük ilgi gördü

 

Google, Youtube, Gmail, Chrome, Googlemaps,BBC, BMW, Versace, Whatsapp, Apple, Facebook, Amozon, Blogger, İnstagramve  Turkcell gibi markalar .istanbul ve .ist alan adı uzantılarını aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Medya A.Ş. tarafından internette hizmete sunulan “.istanbul ve .ist” üst düzey alanları 27 Ocak’ta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından açıklandı.

Medya A.Ş. Genel Müdürü Bekir Kaplan 26 Şubat’ta sona eren “.istanbul” global markalar döneminin Günde 300’e yakın başvuru aldığını açıkladı.

Kaplan konuyla ilgili: “İnanıyoruz ki işletmelerden organizasyonlara ve bireylere .istanbul ve .ist alan adı sahibi her kurum, İstanbul’un sağladığı prestij, görünürlük, güvenilirlik ve değerden potansiyel olarak faydalanacak, İstanbul’un güçlü marka değerini dijital adreslerine taşıyacak ve .istanbul ve .ist, dünya çapında çevrimiçi kimlikleri İstanbul markası ile güçlendirecek” dedi. Ayrıca “.istanbul ve .ist” yeni üst düzey alanlarının, İstanbul’un ticaret ve turizm alanındaki avantajlarını da küresel ölçekte yaygınlaştıracağını ve  2016 sonuna kadar 100 bin kullanıcı hedeflediklerini belirtti.

İLGİLİ HABERLER