İsmail Bütün Türk Telekom International’da

Geçtiğimiz yıl Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevinden ayrılan İsmail Bütün, Türk Telekom International’daki yeni görevine başladı. Bütün, Türk Telekom Grubu şirketlerinden “Türk Telekom International”da “Ticari Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı”nı yürütecek.

1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra profesyonel iş hayatına Çuhadaroğlu Holding Moskova ofisinde başlayan İsmail Bütün, 1997-2000 yılları arasında yine Moskova’da ENKA Grup Dış Ticaret bölümünde Satış ve İş Geliştirme Müdürü olarak çalıştı. 2000’de Nestle Türkiye’de pazarlama ekibine katıldıktan sonra sırasıyla CPW (Kahvaltılık Gevrekler Grubu) Türkiye Ülke Müdürü, Özbekistan’da Orta Asya Bölgesi (Türki Cumhuriyetler) Pazarlama Direktörü ve Ulusal Zincir Mağazalar Türkiye Satış Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2011’de Nestle’nin İsviçre’deki genel merkezinde önce Global Satış ve Müşteri  Yönetimi biriminde İş Mükemmelliği Müdürü olarak global satış projelerine daha sonra da İçecekler (NESCAFE) Stratejik İş Birimi’nde Pazarlama Müdürü olarak global pazarlama projelerine liderlik yaptı. 2015 yılında Türkiye’ye dönerek Nestle Türkiye İçecekler Grubu (NESCAFE) Genel Müdürü ve Nestle Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi oldu.

Ocak 2016’da Turkcell’e Bireysel Satıştan sorumlu “Perakende Satış Grup Başkanı” ve İcra kurulu üyesi olarak katıldı, Temmuz 2016’dan Ocak 2019’a kadar Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CMO) ve İcra Kurulu üyesi olarak görev yaptı. Ocak 2020’de Türk Telekom International’a Ticari Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak katıldı.

Bütün, 2017 yılında MIT’de (Massachusetts Teknoloji Enstitüsü) Yeni Ufuklar Programını; 2018 yılında Stanford Üniversitesinde “Stratejik Avantaj İçin İnovatif Pazarlama” programını tamamladı.

İLGİLİ HABERLER