Türkiye’nin ilk mobil bankacılık uygulaması İşCep 10 yaşında!

Ülkemizin ilk mobil bankacılık uygulaması İşCep, 5 milyona yakın müşterisi ile 10’uncu yılını kutluyor. 2007 yılında “İşCep”i müşterilerinin hizmetine sunarak sektörde bir ilki gerçekleştiren İş Bankası’nda bugün neredeyse her iki işlemden biri İşCep’ten yapılıyor.

İş Bankası’nı, kurul­duğu günden bugüne yenilikleri ve kolay­lıklarıyla Türkiye’nin yaşadığı tüm büyük dönüşümlere öncülük eden bir banka pozisyonunda görüyoruz. 1990’ların başında “803 kapılı tek şube” sloga­nıyla tüm şubelerinde gerçek zamanlı elektronik bankacılık işlemlerine ge­çişi tamamlayan İş Bankası, 1997’de Türkiye’de ilk internet bankacılığını başlatmış, 2000’lerin başında ban­kacılık işlemlerini mobil platformlara taşıyarak daima teknolojinin gittiği yönü görmüş ve buna göre zamanın­da pozisyon alarak bankacılık sektö­rüne yön vermiş ve vermeye de devam ediyor.

Müşterilerinin sadece bankası de­ğil yaşamlarına değer katan, yaşam tarzlarına ve evrelerine uygun teklif ve çözüm önerileriyle birlikte “yol ar­kadaşı olma” vizyonu ile yanlarında olmayı hedefleyen İş Bankası, dijital temas noktaları özelinde işlem çeşit­liliğinin sürekli artması yönünde ça­lışıyor, her ay mobil uygulamalarına yeni özellikler kazandırmaya devam ediyor. Hizmet tasarımlarında dijital bakış açısı ve inovatif fikirler ışığında hızlı, kolay ve ulaşılabilir olacak şe­kilde müşterilerine temas ettiği her noktadaki deneyimin iyileştirilmesini amaçlıyor.

Bugün 5 milyona yakın müşterisine 7 gün 24 saat dilediği yerden dilediği zaman 250’ye yakın bankacılık işle­mini kolayca gerçekleştirme imkanı sunan İşCep’in bankadan yapılan tüm işlemler arasındaki payı son beş yılda 16 kat arttı.

işcep

İşCep’in yenilikçi hizmet yelpazesi

İşCep Anında Kredi ile krediye ihtiya­cınız olduğunda 7 gün 24 saat kredi başvu­rusunda bulunabilir, şubeye gitmeye gerek kalmadan kredi işlemlerinizi kolayca ta­mamlayabilirsiniz. Üstelik kredi başvurunuz onaylandığı an krediniz hesabınıza aktarılır.

İşCep’ten açacağınız Vadeli Hesap ile geleceğiniz için birikim yapmak çok daha kolay. Kurulduğu günden bu yana tasarru­fun öncüsü olan İş Bankası’nın İşCep’ten sunduğu avantajlı faiz oranlarına sahip Va­deli Hesap ile bugünden birikim yaparak gelecekte rahat edebilirsiniz.

İşCep Mobil Borsa ile piyasalar her yerde yanınızda. İş Bankası’nın Türki­ye’de bir ilk olarak hayata geçirdiği İşCep Mobil Borsa’da piyasalara ilişkin haberler­den teknik analizlere, kademe analizinden takas dağılımı ve şirket bilanço bilgilerine kadar borsada işlem yaparken ihtiyaç duya­cağınız tüm veriler mevcut. Derinlikli veri paketiniz varsa Mobil Borsa ile bu verilere ulaşabilir, anlık borsa verilerini izleyerek hisse senedi ve varant işlemlerinizi kolayca dilediğiniz yerden gerçekleştirebilirsiniz.

iMessage’la mesajlaşma servisi ile paraya ihtiyacınız olduğunda bir mesajla para is­teyebilir ya da sevdiklerinize kolayca para gönderebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey iMessage Store Yönet menüsünden İşCep eklentisini açmanız ve bir defaya mahsus olmak üzere İşCep’ten iMessage için kullanacağınız hesabı tanımlamanız.

işcep

Siri uygulaması ile İşCep’ten havale yap­mak da çok kolay. Bir defaya mahsus olmak üzere “Ayarlar – Siri” menüsüne girerek izin verdikten sonra sesli komut ile havale yapabilirsiniz.

İş Bankası’nın bir diğer yenilikçi para aktar­ma hizmeti de sosyal hayatınızda gerçekleş­tirdiğiniz organizasyonlarda eş, dost ve ak­rabalar arası para aktarımını kolaylaştıran Sosyal Hesap. Belirlenen hesaba kolayca para aktarmalarını isteyebilir, size iletilen organizasyon taleplerine hızlı bir şekilde karşılık verebilirsiniz. Sosyal Hesap ile, dü­zenlenen organizasyonlarda 50 kişiye kadar katılımcıdan para isteyebilir, size iletilen tu­tarları anlık olarak takip edebilirsiniz.

Karekod ve bluetooth’la para çekme ve yatırma ile kartınızın yanınızda olma­ması artık sorun değil. Bankamatiklerden İşCep sayesinde hem hızlı hem de kolay bir şekilde kartsız para çekebilir ya da yatıra­bilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey kare kod veya bluetooth teknolojilerinden birini kullanarak para çekme ya da yatırma işle­minizi gerçekleştirmek.

İşCepliler ücretsiz Wi-Fi ayrıcalığından da faydalanıyor. Ücretsiz internet hizmeti ve­ren İş Bankası Şubelerinde ve 5 bine yakın Türk Telekom Wi-fi noktasından internete bağlanabilirsiniz. Kablosuz ağlar listesinde yer alan “İşCep Wi-Fi” ağından T.C. kimlik numaranızı ve İş Bankası’nda kayıtlı cep te­lefonu numara bilgilerinizi girdikten sonra, SMS ile gönderilecek onay kodunu ekrana yazıp İş Bankası’nın ücretsiz internet hiz­metinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Dijital Kumbara ile İş Bankası, yıllardır çocukların severek kullandığı klasik kum­barayı dijitalleştirerek, küçüklerin dijital yoldan da para biriktirmesine olanak sağ­lıyor. İş Bankası müşterileri, telefonlarının Bluetooth özelliği ile yakınındaki kum­baraları görebiliyor ve İşCep içerisindeki “Dijital Kumbara” menüsü ile Dijital Kum­bara’ya anında para gönderilebiliyor. Dijital Kumbara sahibi çocuklar, istedikleri zaman kumbaranın dijital ekranından birikimle­rini takip edebiliyor. Hatta birikim hedefi de tanımlanabilen Dijital Kumbara’nın ek­ranından birikimlerini ve hedefe yaklaşma durumunu izleyebilen çocuklar için birikim yapmak daha eğlenceli hale geliyor.

Western Union hizmeti ile para gönder­me ve alma işlemleri artık İşCep’te. İşCep kullanıcılarına Western Union ile dünya genelinde 200’den fazla ülke ve bölgeye dakikalar içerisinde para transferi imkanı sunuluyor.

İLGİLİ HABERLER