İş dünyasında haftanın öne çıkan atamaları

Michel Beneventi, Nestlé Waters Türkiye Genel Müdürlüğü görevine atandı

Nestlé Waters Türkiye’nin yeni Genel Müdürü, Michel Beneventi oldu. Michel Beneventi, 1 Ocak 2021 itibariyle Nestlé Waters Türkiye Genel Müdürü olarak Türkiye’deki görevine başlayacak.

Michel Beneventi, Nestlé çatısı altında dünyanın birçok şehrinde çeşitli roller üstlenmiş olup, son olarak Nestlé Waters İngiltere’nin Genel Müdürü olarak görev almıştır. Beneventi, Nestlé kariyerine 1998 yılında Finans & Kontrol – Sanpellegrino İsviçre ekibinde başlamıştır. Kariyer yolculuğunda, Nestlé Waters Avrupa’nın CFO görevini üstlenmek de dahil olmak üzere Finans & Kontrol bünyesinde çeşitli pozisyonlarda görev almıştır. Henniez Group’un Nestlé Waters İsviçre’ye entegrasyonunu yöneten ve 2008’de Ülke İş Birimi Yöneticisi olan Beneventi, 2017 yılında Nestlé Waters İngiltere Genel Müdürlüğü görevine atanmadan önce ise 2014’te Nestlé İngiliz-Hollanda Karayipleri Ülke Müdürü olarak görev almıştır.

Contactplus’ta üst düzey atama

Contactplus’ta genel müdürlük görevine Mahinur Okutan atandı.

Kariyerine, 1995 yılında Kanal E’de ekonomi muhabiri olarak başlayan Okutan, 1998’de Kanal 9’da ekonomi haberlerini sunmaya başladı. 2000’de TV8’e transfer olan Mahinur Okutan, kurumda çalıştığı 4 yıllık sürede ekonomi editörlüğü ve sunuculuk görevlerini üstlendi. 2012’de kariyerine Contactplus İletişim Hizmetleri’nde devam etme kararı alan Okutan, 6 yıl boyunca medya ilişkileri direktörlüğü pozisyonunda görev aldı. 2018’de Turkuaz Medya Grubu bünyesinde program koordinatörü olarak kariyerini sürdüren Okutan, 2019’da Contactplus İletişim Hizmetleri’ne genel müdür yardımcısı olarak geri dönmüştü.

Mahinur Okutan, Contactplus’ın 360 derece iletişim çözümleriyle; çizgi altı reklam tasarımları ile online ve offline medyaya yönelik stratejiler üretilmesi misyonuyla çalışmalarına devam edecek.

Lufian E-Ticaret Direktörü Levent Elmas oldu

Lufian’a E-Ticaret Direktörü olarak M.Levent Elmas atandı. Elmas, yeni görevi kapsamında, Lufian’nın tüm e-ticaret süreçlerine liderlik edecek.

1979 Yılında İstanbul’da doğan M.Levent ELMAS İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunudur. 2014-2016 Yılları arasında İşletme MBA’i yapan Elmas, profesyonel iş yaşamına perakendenin güçlü markalarından Tekzen’de başlamıştır. Altınbaş, Gülaylar, Bernardo ve Dagi gibi markalarda E-Ticaret Müdürü olarak görev alan Levent Elmas Lufian’da E-Ticaret Direktörü olarak görevine devam edecek.

Aksa Jeneratör’den, Amerika kıtasındaki büyüme hedefi doğrultusunda önemli atamalar!

Naci Ömer Saner – Serbülent Çilingir

Aksa Servis Direktörü Naci Ömer Saner, Aksa ABD Üretim ve Satış Sonrası Müdürü olarak atandı. Aksa Servis Direktörü olarak Naci Ömer Saner’in mevcut görevini Serbülent Çilingir devraldı.

Aksa Servis organizasyonunda Aksa Servis Direktörü görevini uzun süredir başarı ile yürüten Naci Ömer Saner, bilgi ve tecrübesini şirketin en büyük hedef pazarlarından olan Amerika kıtasına taşımak üzere, Aksa ABD Üretim ve Satış Sonrası Müdürü (AKSA USA – Production & After Sales Manager) unvanı ile atandı.

Aksa Servis Direktörü olarak Naci Ömer Saner’in mevcut görevini Serbülent Çilingir teslim alacak. Çilingir, Aksa Jeneratör yurt içi ve yurt dışı tüm satış sonrası hizmetlerin faaliyetlerini yürütecek. Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü mezunu olan Serbülent Çilingir, aynı üniversitede Üretim Mühendisliği bölümünde de yüksek lisans yaptı. Çilingir iyi derecede İngilizce biliyor.

2000 yılında Aksa Jeneratör Fabrikasında iş hayatına başlayan ve şirkette Uygulama Mühendisi ve Kalite Güvence Yöneticisi olarak 5 yıl başarıyla hizmet veren Serbülent Çilingir, sonrasında İlkerler Otomotiv’de 5 yıl süresince İş Geliştirme Müdürü, takip eden 3 yılda ise Genel Müdür olarak görev yaptı. 3 yıl boyunca Cummins firmasında Satış Sonrası Hizmetler Yöneticiliği yaptıktan sonra, Suudi Arabistan’da JCB firmasında Satış Sonrası Hizmetler Direktörü olarak 3 yıl görev aldı.

İLGİLİ HABERLER