İş dünyasında bu hafta öne çıkan atamalar!

AWS Türkiye liderliğine Burak Aygın getirildi!

Amazon Web Services (AWS) EMEA Bölgesi Yönetici Direktörü Tony van den Berge’nin LinkedIn üzerinden paylaştığı bilgilere göre AWS’nin yeni Türkiye ülke lideri Burak Aydın oldu.

Daha önce Accenture, Siemens, Intel ve Silver Spring Networks ve gibi firmalarda önemli görevler üstlenen Aydın, SabancıDx’in genel müdürü olarak görev yapıyordu. 2018’de bu göreve başlayan Aydın, Türkiye ülke müdürü olarak Amazon Web Services’e (AWS) geçti.

Arzu Deniz Aksoy, Vodafone Türkiye Kurumsal İletişim Kıdemli Müdürü oldu

İletişim ve Pazarlama alanlarında 27 yıllık deneyime sahip olan Arzu Deniz Aksoy, Vodafone Türkiye Kurumsal İletişim Kıdemli Müdürü olarak atandı. Aksoy, yeni görevinde, şirketin Kurumsal İletişim, Kurumiçi İletişim, Dijital Medya, İtibar Yönetimi, Kriz Yönetimi ve Pazarlama İletişimi dahil tüm iletişim süreçlerinin koordinasyonu ve yönetilmesinden sorumlu olacak.

Ege Üniversitesi Ziraat Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisans eğitimi alan Aksoy, 2011 yılında Berlin Quadriga University of Applied Science İletişim ve Sosyal Medya Stratejisi mikro MBA programını tamamladı. Arzu Deniz Aksoy, Vodafone Türkiye ailesine katılmadan önce, Global Compact Türkiye, Hedefler için İş Dünyası ve UNDP’ye Stratejik İletişim Danışmanı olarak hizmet verdi.

Borusan Lojistik ve Borusan Limanı üst düzey atamalarla yeni bir döneme başlıyor

Borusan Lojistik Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevine Serdar Erçal atandı

Borusan Lojistik bünyesinde 2003 yılından bu yana görev alan Serdar Erçal, kariyeri boyunca Borusan Grubu içinde farklı birimlerde yöneticilik rolleri üstlendikten sonra, 2018’de Borusan Limanı Genel Müdürlüğü görevine atandı. Erçal, 17 yıl boyunca Borusan Lojistik ve Borusan Liman şirketlerinin büyüme ve yeni yatırım süreçlerine önemli katkılarda bulundu.

Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Serdar Erçal, Sabancı Üniversitesi’nde Executive MBA programını tamamladı. 2003 yılında Borusan Lojistik’te Proje Satış Müdürü olarak başladığı kariyerinde farklı görevleri icra ettikten sonra, Borusan Lojistik Tedarik Zinciri Yönetimi ve Stratejik Müşteriler Genel Müdür Yardımcısı olarak rol aldı. 1 Ekim 2018 tarihinden bugüne ise Borusan Limanı Genel Müdürü görevini üstlendi.

 Borusan Limanı’nın Genel Müdürlüğü görevini Hamdi Erçelik devraldı

ODTÜ Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra kariyerine Borusan Grup’ta başlayan Hamdi Erçelik, 1996 yılından itibaren Birlik Galvaniz, Kerim Çelik ve Borçelik şirketlerinde farklı pozisyonlarda görev aldı. 2014 yılında eTA şirketinin Genel Müdürü olarak atanan Erçelik, 2019’dan bu yana ise Borusan Lojistik Endüstri ve Gıda İçecek Sektörü Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

Astellas İlaç Türkiye’nin İnsan Kaynakları Direktörü Berrak Dinçtürk oldu

Astellas İlaç Türkiye’nin yeni İK Direktörü, ilaç sektöründe uzun yıllardır deneyim sahibi olan Berrak Dinçtürk Uğrubol oldu. BASF, AstraZeneca, Pfizer ve Sandoz gibi çok uluslu şirketlerde kapsamlı İK ve endüstri tecrübesine sahip olan Uğrubol, Astellas’a katılmadan önce GSK İlaç ile GSK Tüketici Sağlığı Türkiye organizasyonlarının ve 3 bölge yönetim üssünün İK Etkinliği Liderliği görevini yürütmekteydi.

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi & Uluslararası İlişkiler ve Sosyoloji bölümlerinden çift ana dal diplomasına sahip olan Berrak Dinçtürk Uğrubol, gönüllü çalışmalarda yer almakta ve iş hayatına ara veren kadınları kariyerlerinde ilerlemeleri için desteklemektedir.

BSH Türkiye’de yeni atama!

Ayça Kaşıkcı, 2019 yılında Türkiye İnsan Kaynakları Kıdemli Direktörü olarak katıldığı BSH Grubu’ndaki görevine, 1 Ocak 2021 itibarıyla Gelişmekte Olan Pazarlar Bölgesi’nin İnsan Kaynakları Kıdemli Direktörü olarak devam ediyor. 20 yılı aşkın sektör tecrübesiyle Kaşıkcı, BSH Grubu’nda 130 ülkeyi kapsayan geniş bir coğrafyanın insan kaynaklarından sorumlu olacak.

Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1998 yılında mezun olan Ayça Kaşıkcı, Koç Grubu şirketlerinden Otokar’da profesyonel insan kaynakları kariyerine başladı. 2001 yılında, 14 yıl boyunca süren PepsiCo’da kariyer yolculuğuna devam etti. PepsiCo’nun içecek ve yiyecek operasyonlarında Ortadoğu ve Avrupa ülkelerini de kapsayan lokal ve global insan kaynakları yönetim rollerinde çalıştı. PepsiCo’nun Türkiye’deki İçecek ve Yiyecek Operasyonlarının birleşme döneminde de insan kaynakları süreçleri sorumluluğunu üstlenen Kaşıkcı, son olarak 33 Avrupa ülkesinden sorumlu PepsiCo Avrupa İnsan Kaynakları Transformasyon Direktörü olarak görev yaptı. Kaşıkcı, BSH Türkiye’den önce Türkiye’nin en büyük hızlı moda şirketlerinden Koton’da İnsan Kaynakları ve Transformasyon Genel Müdür Yardımcısı olarak, İnsan Kaynakları, IT ve Proje Yönetimi alanlarına liderlik etti.

Sibel Demir, Kimberly-Clark Türkiye, Orta Asya ve Kafkasya Bölgesi Genel Müdürlüğü görevine atandı

2003 yılından itibaren Kimberly-Clark Türkiye bünyesinde çeşitli fonksiyonlardan sorumlu olan ve 2018 yılından bu yana Genel Müdür olarak görev yapmakta olan Sibel Demir, 2021 yılı itibariyle Türkiye, Orta Asya ve Kafkasya bölgelerinden sorumlu olacak. Genel Müdürlük görevi öncesinde Türkiye operasyonlarının CFO’luğunu da üstlenen Demir, aynı zamanda “Türkiye’nin En Etkin 50 Kadın CEO’su” arasında.

Rasyotek’in yeni CEO’su Muhammet Nezif Emek oldu

Finans, perakende ve teknoloji gibi pek çok sektörde yönetici pozisyonlarında görev yapan Muhammet Nezif Emek, Rasyotek’in yeni CEO’su oldu.

İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Muhammet Nezif Emek, Koç Üniversite’nde PRE-MBA’ini tamamladı. Kariyer hayatına 2000’de Türk Ekonomi Bankası’nda Mali Kontrolör olarak başlayan Emek, takip eden yıllarda Yıldız Holding, Gürmen Group, LG Electronics ve Markafoni’de üst düzey pozisyonlarda görev aldı. Edindiği deneyimlerin ardından Turkapital Holding’de Genel Müdür Yardımcısı ve CFO olarak çalışmalarına devam eden Emek, Bereket Döner Grubu ve Okur bünyesinde de CEO görevini üstlendi.

Didem Bay İtalyan ITF İlaç Türkiye Ülke Müdürü oldu 

İlaç sektöründeki kariyerine 1998 yılında Novartis’te satış temsilcisi olarak başlayan Didem Bay, Solunum, Kardiyoloji ve Onkoloji’de Satış Müdürlüğünden Pazarlama Müdürlüğü’ne, iş Birimi Direktörlüğünden AMAC Bölgesi (Avustralya, Ortadoğu, Asya, Türkiye ve Hindistan) Solunum İş Birimi Direktörlüğü’ne kadar pek çok farklı pozisyonda önemli başarılara imza attı. Son olarak Takeda’da İş Mükemmeliyeti Direktörü olarak görev yapan Bay, 20 yılı aşan tecrübelerini ve başarılarını İtalyan Italfarmaco-ITF İlaç’a taşıyacak ve yeni görevinde Italfarmaco Türkiye, Rusya ve Yunanistan’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı’na bağlı olarak çalışacak. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Didem Bay, kadın sağlığına özel bir Ar-Ge birimine sahip olmasıyla dikkat çeken İtalyan Italfarmaco-ITF İlaç’ta kadın sağlığı ve anne-bebek sağlığı alanlarındaki ürün ve hizmetlere odaklanacak.

İLGİLİ HABERLER