İş dünyasında bu hafta gerçekleşen atamalara kadınlar damga vurdu!

Publicis Groupe Türkiye’de Üst Düzey Atama

Publicis Groupe, Aylin Eker Aldinç’in Chief Client Officer olarak Publicis Groupe’a katıldığını duyurdu. Yönetim Kurulunda da görev alacak olan Aylin Eker Aldinç, Kağan Yıldızalp’le birlikte Publicis Groupe bünyesindeki medya operasyonlarının (Starcom, Zenith, Spark Foundry ve Performics) liderliğini ve organizasyon yönetimini üstlenecek. Bu kapsamda medya hizmeti alan müşterilerin süreçlerinde hem en üst düzeyde sorumlu olacak hem de iş geliştirme, içerik ve entegrasyon konularına liderlik edecek.

2015 yılında Publicis Groupe’tan ayrılmasının ardından liderlik gelişimi, kariyer ve takım koçluğuna  yoğunlaşan Aylin Eker Aldinç, 2017 yılında Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık bölümünde “İletişim Planlama” ve “Medya Planlama” dersleri vermeye başlayarak reklam ve iletişim dünyası ile yeniden buluştu. 2018 yılında kurucu ortak olarak yer aldığı Comma ile yeni medya ve dijital dönüşüme odaklanarak, marka ve kurumları dijital dinleme kaynaklı içgörü çalışmaları, kriz yönetimi ve dijital pazarlama alanlarında destekledi. Aldinç, kariyerinin son iki senesinde bir yandan da ICF Akredite Koçluk Eğitimini ve Sertifikasyonunu CTI’da tamamlayarak CPCC (Certified Professional Co-active Coach) ünvanını aldı ve yeni nesil yöneticileri iletişim sektörüne kazandırmak adına farklı bir  deneyim kazandı…

 

Radisson Hotel Group’tan önemli atama

Radisson Hotel Group bünyesinde Türkiye Pazarlama ve İletişim Müdürü olarak görev yapan Yeşim Doğukan geçtiğimiz günlerde Türkiye, Ukrayna, Gürcistan ve Azerbaycan’dan sorumlu Halkla İlişkiler ve İletişim Müdürü pozisyonuna atandı. Radisson Hotel Group Rusya bölge ofisine bağlı olarak çalışacak, halkla ilişkiler, pazarlama ve otelcilik sektöründe 20 yılı aşkın güçlü bir geçmişe ve deneyime sahip olan Yeşim Doğukan, bundan sonraki dönemde Radisson Hotel Group’un tüm Türkiye’deki pazarlama ve iletişim faaliyetlerine ek olarak Ukrayna, Gürcistan ve Azerbaycan’dan da sorumlu olacak.

Radisson Hotel Group bünyesinde dört yıldan fazla bir süredir görev yapan Yeşim Doğukan, bundan sonra Türkiye, Ukrayna, Gürcistan ve Azerbaycan bölgelerinin iletişimi için tüm pazarlama, halkla ilişkiler ve iletişim faaliyetlerini denetleyecek ve yönetecek.

Novartis Türkiye Kurumsal İlişkiler Müdürü Nihan Burcu Önem oldu

Novartis Türkiye Kurumsal İlişkiler Müdürlüğü görevine Nihan Burcu Önem atandı.

2002 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünden mezun olan Nihan Burcu Önem, 2020 yılında Bilkent Üniversitesi Ekonomi Hukuku yüksek lisans programını tamamladı. Kariyerine Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı’nda Proje Yöneticisi olarak başlayan Önem, daha sonra Kalite Mühendisi olarak Siemens’te çalıştı. 9 yıl boyunca Siemens Kurumsal İlişkiler departmanında üstlendiği farklı görevlerin ardından, 2015 yılında Siemens Healthcare şirketine Kamu İlişkileri Müdürü olarak atandı. 2017 yılından bu yana Vodafone’da Kamu İlişkileri Kıdemli Müdürü olarak görev aldı.

Hükümet ilişkileri, Türk kamu yönetimi ve mevzuat süreci başta olmak üzere kurumsal ilişkiler alanında bilgi birikimi ve tecrübeye sahip Önem, Kamu İletişimi ve Kurumsal İlişkiler Yönetimi Derneği (KİYED) Yönetim Kurulu Üyesi.

Tolga Kaya, Kelebek Mobilya’nın Genel Müdür Yardımcısı oldu

Kelebek Mobilya üst yönetim kadrosunu yeni bir isimle güçlendirdi. Kelebek Mobilya’nın Genel Müdür Yardımcılığı görevine Tolga Kaya getirildi.

14.04.1977 İstanbul doğumlu olan Tolga Kaya, 2000 yılında Sakarya Üniveristesi Turizm ve Otelcilik Bölümü, 2004 yılında ise Eskişehir Anadolu Üniverisitesi İşletme Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Profesyonel iş hayatına 2001 yılında Mudo Satış Mağazaları A.Ş.’de başlayan Tolga Kaya, sırasıyla Mağaza Müdürlüğü, Bölge Müdürlüğü ve Türkiye Satış Kordinatörlüğü pozisyonlarında görev aldı. Perakende sektöründe 16 yıllık deneyiminin ardından 2016 yılında mobilya sektörüne adım atan Tolga Kaya, sektörde satış, perakende ve mağazacılık alanlarında Direktörlük görevlerinde bulundu. Evli ve iki çocuk babası olan Tolga Kaya, Kasım 2020 tarihi itibariyle Kelebek Mobilya’da Genel Müdür Yardımcısı olarak yeni görevine başladı.

İLGİLİ HABERLER