IPRA Başkanı Dr. Zehra GÜNGÖR’den Coca Cola CEO’su Muhtar Kent’e anlamlı ödül

60 yıllık bir geçmişi olan Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği IPRA’nın Türkiye’den bu göreve getirilen üçüncü Türk (Betûl Mardin-1995, Ceyda Aydede-2003) ve bu dünya organizasyonunun 50’inci dünya Başkanı Dr. Zehra GÜNGÖR bu yılın sonunda görevi devretmeye hazırlanıyor.

IPRA’nın geleneklerine göre, her başkan görev süresini tamamlayacağı yıl iletişim, sosyal sorumluluk, insani, kültürel ve sosyal değerler konusunda toplumsal katkılarda bulunan kurum ya da kişilere “Başkanlık Ödülü” olan IPRA President’s Award’ı veriyor. Bu ödül, bugüne kadar dünya üzerinde Desmond Tutu’dan Al Gore’a, Yehudi Menuhin’den Aung San Suu Kyi’ye; Birleşmiş Milletler’den Kızılhaç’a, Amnesty International’dan The Nobel Foundation’a kadar uluslararası bir çok kişi ve tüzel kişiye verildi.

Her Başkan kime ödül vereceğine kendisi karar veriyor ve bunu yönetim kuruluna bildiriyor. Dr. Zehra GÜNGÖR de Başkanlık ödülünü The Coca Cola Company CEO ve Başkanı Muhtar Kent’e verme kararı aldı.  GÜNGÖR Kent’in tüm dünya üzerinde 3 W’a (Women, Water, Well-being) verdiği önemi dikkate alarak bu ödülü kendisine verme kararı aldığını açıkladı. Bugün Tarabya Hotel’de gerçekleşen ve önde gelen gazetecilerin de katıldığı bir öğle yemeğinde Dr. Zehra GÜNGÖR, The Coca-Cola Company CEO ve Başkanı Muhtar Kent’e ödülünü taktim etti. 

İLGİLİ HABERLER