Apple iPhone SE 2020 modelini tanıttı

Apple bugün ikinci nesil iPhone SE’yi tanıttı. Bu yeni iPhone modeli, 4.7 inç Retina HD ekran ve Touch ID ile sunuluyor. Baştan sona yeniden tasarlanan kompakt tasarımlı iPhone SE, aynı zamanda en uygun fiyatlı iPhone modeli. Yeni iPhone SE, en zorlu görevlerin bile üstesinden gelmek için bir akıllı telefondaki en hızlı çip olan Apple tasarımı A13 Bionic’ten güç alıyor. Bir iPhone’daki en iyi tek kamera sistemine sahip olan iPhone SE, Portre modunda olduğu gibi, bilişimsel fotoğrafçılığın tüm avantajlarından yararlanma imkanı sunuyor. Ayrıca, toza ve suya dayanıklı tasarımıyla hava koşullarına karşı koyabiliyor.

Siyah, beyaz ve (PRODUCT)RED olmak üzere üç göz alıcı renk seçeneğiyle sunulan iPhone SE, 17 Nisan Cuma gününden itibaren sadece 399 ABD Doları’ndan başlayan fiyatlarla ön sipariş verilebilecek.

“İlk iPhone SE modeli; küçük boyut, yüksek performans ve uygun fiyattan oluşan benzersiz kombinasyonu sayesinde birçok müşterimiz tarafından çok beğenildi. Bu harika yaklaşımı temel alan ikinci nesil yeni iPhone SE, harika fotoğraflar ve videolar için şimdiye kadarki en iyi tek kamera sistemimiz olması gibi, her açıdan daha da gelişmiş bir aygıt sunarken uygun fiyatlı olmayı da sürdürüyor.” diyen Apple’ın Global Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Phil Schiller sözlerini şöyle sürdürdü: “iPhone SE, sektördeki en iyi performansa sahip olan A13 Bionic çip sayesinde harika pil ömrü sunuyor, Portre modu ve Akıllı HDR ile göz alıcı fotoğraflar çekiyor, stereo ses sistemiyle muhteşem videolar kaydediyor, oyunlar ve internette hızla gezinmek için ideal ve müşterilerimizin beklentileri doğrultusunda, sektörün en iyisi olan güvenlik özelliklerinin aynılarını içeriyor. iPhone SE’yi müşterilerimize ulaştırmak için sabırsızlanıyoruz.”

Uzay endüstrisi standartlarında alüminyuma ve ön yüzeyi tamamen siyah, dayanıklı cam tasarımına sahip iPhone SE, siyah, beyaz ve (PRODUCT)RED renk seçenekleriyle sunuluyor. Cam arka yüzeyin orta kısmında bir Apple logosu yer alıyor. Hassas tonlara ve opak bir görünüme sahip olması için yedi katmanlı renklendirme işleminden geçen cam arka yüzey, renk uyumlu alüminyum şeritle birlikte zengin bir renk derinliği sunuyor. 30 dakika boyunca maksimum 1 metre derinlikte suya dayanıklılık için IP67 derecesine sahip olan iPhone SE, suya ve toza dayanıklı bir tasarıma sahip.

True Tone özelliğine sahip 4.7 inç Retina HD ekran, beyaz dengesini ortam ışığına uyacak şekilde ayarlayarak daha doğal, kağıt benzeri bir görüntüleme deneyimi yaşatıyor. Canlı ve geniş renk yelpazesine sahip Retina HD ekran, yüksek renk doğruluğunun yanı sıra Dolby Vision ve HDR10 video oynatma desteği de sunuyor. iPhone SE; Live Photo animasyonları, mesajları önizleme ve uygulamaları düzenleme gibi Hızlı Eylemler ve bağlamsal menüler için Haptic Touch özelliğinden yararlanıyor.

iPhone SE, tanıdık Ana Ekran düğmesine de sahip. Düğme, dayanıklı olması ve sensörü koruması için safir kristal ve Touch ID’yi kullanırken kullanıcının parmak izini algılaması için çelik bir halka kullanılarak tasarlandı. iPhone’un kilidini açmak için parola girmeye kolay, gizli ve güvenli bir alternatif sunan Touch ID’yi kullanarak iCloud Anahtar Zinciri’ndeki parolaları doldurmak, uygulamalara giriş yapmak ve App Store alışverişlerini onaylamak da mümkün oluyor.

 

İLGİLİ HABERLER