iPad Pro’ya Apple Pencil ve Smart Keyboard eşlik ediyor

Apple’ın dün gerçekleştirdiği etkinliğinin en önemli ürünlerinden biri olan iPad Pro’ya sunumda geniş yer verildi. “iPad cephesinde orijinal iPad’den bu yana gerçekleşen en önemli gelişme” gibi bir iddia ile gelen tablet 12.9 inch’lik ekran 2,732 x 2,048 çözünürlüğüne sahip. 3. nesil 64-bit A9X işlemciyle de hız konusunda iddialı geliyor.

6.9 mm inceliğinde ve yaklaşık 712 gram ağırlığına sahip cihazın dikkat çeken bir diğer donanım özelliği ikisi üstte ikisi altta olmak üzere toplam dört hoparlöre sahip olması.10 saat pil ömrüne sahip iPad Pro, 8 MP iSight kamerayla geliyor.

iPad Pro’ya Apple’ın özel kalemi Apple Pencil eşlik ediyor. Orta ve üst sınıf her çizim tableti ve kalemi gibi basınç algılayan ve vuruşların şiddetine göre dijital izleri ayarlayan Apple Pencil; Adobe ve Office gibi üretkenlik uygulamalarını da destekliyor. Apple Pencil özellikle  çizer, illüstratör ve tasarımcılar gibi yaratıcı endüstrilerde çalışanların ilgisini çekecek bir ürün olması nedeniyle iPad Pro’yu profesyonelleri hedefleyen bir cihaz haline dönüştürüyor. 

Apple, iPad Pro için özel akıllı bir klavye geliştirdi, klavye iPad’e güç ve data aktarımı yapan akıllı bağlantı noktasından birleşiyor. Smart Keyboard adı verilen akıllı klavye MacBook ile gelen yeni tuşlama deneyimini sunuyor. Klavye kullanılmadığı zamanlarda iPad Pro için kılıf işlevi görüyor.

İLGİLİ HABERLER