İngiltere pazarı Türk CEO’ya emanet

GrandVision’ın yüzde 100 iştiraki Atasun Optik CEO’su Onur Köksal, grubun İngiltere CEO’su olarak atandı. Yeni görevine Ekim 2018’de başlayacak olan Onur Köksal’dan boşalan koltuğa Atasun Optik COO’su Nihat Aydın oturacak.

Kuruluşundan bu yana Atasun Optik bünyesinde önce CFO ardından da CEO olarak görev alan Onur Köksal, 1 Ekim 2018 tarihinden itibaren görevine GrandVision’ın en büyük pazarlarından biri olan İngiltere’nin CEO’su olarak devam edecek.

Atasun Optik’in 11 yıllık büyüme hikayesinde strateji ve hedeflerin oluşturulmasında ve uygulanmasında önemli üst düzey roller alan Onur Köksal, Atasun Optik’in Türkiye’nin önde gelen perakende markalarından biri olması konusunda da önemli projeleri yönetti.

Atasun Optik Yeni CEO’su Nihat Aydın

Atasun Optik’in GrandVision bünyesindeki hedefleri ve global stratejileri ile paralel olarak yakalamış olduğu başarılı büyüme hikayesinin yeni dönemdeki liderliğini, 2015’ten bu yana Operasyon Direktörü-COO olarak görevini başarıyla sürdüren Nihat Aydın yürütecek.

Kariyerine 1998 yılında Almanya’da; Buco Waermeaustauscher’da başlayan Nihat Aydın, sırasıyla Rowenta, Elginkan Holding, OSRAM, Unilever ve English Home’da yönetici ve üst düzey pozisyonlarda görev aldı. İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu olan Aydın, Almanca ve İngilizce biliyor.

İLGİLİ HABERLER