İngiliz Hükümeti, koronavirüsle ilgili halkı WhatsApp üzerinden bilgilendirecek

İngiliz Hükümeti, Covid-19 hakkında bilgi vermek ve milyonlarca İngiliz’e ulaşabilmek için  WhatsApp ile iş birliği yaptı.

İngiliz Hükümeti yaptığı açıklamaya göre, WhatsApp’ta GOV.UK Koronavirus Bilgi Servisi üzerinden insanların “resmi, güvenilir ve zamanında coronavirüs hakkında bilgi ve tavsiye alabileceği” bir iş birliğine gidildi. Yetkililer, yeni iletişim aracıyla, coronavirüs ile ilgili yanlış bilgilerin yayılmasına karşı mücadele etmeyi ve insanların evde kalmasını sağlamayı böylece National Health Service’ı korumayı ve hayat kurmayı umduğunu belirtiyor. WhatsApp’ta “chatbot” hizmetiyle insanların sık sorulan sorulara cevap almaları ve coronavirüs önlemleri ve semptomları, Birleşik Krallık’taki son vaka sayısı gibi konular hakkında bilgi almalarının sağlanacağı belirtildi.

Peter Heneghan isimli bir kullanıcı, “NHS üzerindeki yükü azaltmak için resmi güvenilir bilgi + sağlamak için bir koronavirus WhatsApp hizmeti başlattı. Erişmek için kişilerinize 07860 064422’yi ekleyin ve başlamak için bir WhatsApp mesajında “merhaba” mesajını gönderin” açıklamasıyla paylaştığı Tweet ile WhatsApp iş birliğiyle ilgili fotoğrafı paylaştı. 

İLGİLİ HABERLER