İndirim marketlerde rekabetin yeni adı: Evlere sipariş

Online sipariş uygulamalarının hiç olmadığı kadar rağbet gördüğü karantina günlerinde markalar da stratejilerini bu gerçeklik üzerinden kurgulamaya başladı. Geçtiğimiz günlerde Şok Marketler’in hayata geçirdiği “Cepte Şok” uygulamasının ardından A101 de “A101 Kapıda” mobil uygulamasıyla evlere sipariş dönemini başlattığını duyurdu.

Pandemi sürecinde sosyal izolasyon amacıyla evlere kapanan tüketicilerin bir çoğu alışverişlerini online uygulamalar üzerinden gerçekleştiriyor. Halihazırda online sipariş hizmetiyle ihtiyaçları kapıya kadar gelen tüketicilere seslenmek için geçtiğimiz günlerde Şok Marketler “Cepte Şok” uygulamasını hayata geçirmişti. Ve Türkiye’de ilk kez bir indirim marketin bu pazarda “Ben de varım” demesine şahit olmuştuk. Bu gelişmeden kısa bir sonra A101’den de bir hamle geldi ve “A101 Kapıda” mobil uygulamasını hayata geçirdiğini duyurdu. Ve indirim marketlerde rekabetin yeni adı eve alışveriş sipariş uygulamaları oldu.

A101’den yapılan açıklama ise şöyle:

“Türkiye’nin her ilçesinde yer alan 9 bin marketiyle Türkiye’nin en yaygın marketi olan A101, kuruluşunun 12. yıldönümü olan 28 Nisan’da, kaliteli ürünleri en uygun fiyatla sunma misyonunu A101 Kapıda mobil uygulaması ile bir ileri noktaya taşıyor. Evlerde vakit geçirilen bu günlerde, yeni uygulaması ile müşterilerinin hayatına kolaylık sunan A101, ucuzluk ve kalitesini müşterilerinin kapısına getiriyor. Uygun fiyatlı alışverişin evlere taşınabildiği “A101 Kapıda” mobil uygulaması ile yapılan alışveriş seçilen zaman aralığında en yakın marketten evlere teslim ediliyor. Halihazırda İstanbul’da Kadıköy, Ataşehir, Üsküdar ilçelerinde başlayan uygulamanın çok kısa sürede farklı lokasyonlara yayılması planlanıyor. ‘A101 Kapıda’ mobil uygulaması ile üye girişi yapılarak uygulamaya kayıt olduktan sonra evinize en yakın A101’in stoklarında bulunan gıda,temizlik, kozmetik gibi tüm ürünler uygulama üzerinden sipariş edilebiliyor. Meyve, sebze, açık ekmek ve gramajı değişen (tavuk, kıyma vb.) ürünler şu an için kapsam dışı olmakla beraber en kısa sürede sisteme dahil edilecek. Ödeme online olarak kredi kartı ile yapılan uygulamada siparişlerin dağıtımı A101 Kapıda logolu özel araçlar tarafından gerçekleştiriliyor.”

 

İLGİLİ HABERLER