İllüstratörler hak arayışında!

İllüstratörler Platformu tarafından “Mesleğimi Tanımlıyorum Haklarımı Savunuyorum” sloganıyla Türkiye tarihinde ilk kez, illüstrasyon ve illüstrasyonun dokunduğu tüm disiplinlerde çalışan sanatçı ve tasarımcılara yönelik kapsamlı çalıştaylar dizisi yapılacak.

Komite başkanları arasında Erol Güneş, Ethem Onur Bilgiç, Işık Güner, Kenan Yarar, Korkut Akaçık, Prof. Dr. Nazlı Eda Noyan, Necmi Yalçın, Mustafa Delioğlu, Münin Durmaz, Serhat Filiz, Serkan Özay gibi sektörün önde gelen usta isimlerinin bulunduğu çalıştay dahilinde farklı alanlardan 11 komite başkanı ve Kurucu Başkan Nurgül Şenefe’nin önderliğinde çalışmalara başlandı.

İlk çalıştay 17 Aralık’ta gerçekleştirilecek

Eğitim ve Akademi Komitesi Çalıştayı ile ilki 17 Aralık 2020 tarihinde online olarak yapılacak çalıştaylar için, 30 Eylül ve 4 Kasım tarihlerinde komite başkanları ön hazırlık toplantılarını gerçekleştirdi.

Sektörel teamüllerin eksikliklerinden en temel sorunlara, Türkiye’deki pazara ve son gelişmelere çözüm önerilerini gündeme getiren komite başkanları kendi komitelerinde illüstratörlerle, akademisyenlerle ve profesyonellerle bir araya gelecek.

Üç ay boyunca her komiteyi mercek altına alarak çalıştaylarına devam edecek proje, online ve genel katılıma açık olacak.

Platformun Kurucu Başkanı Nurgül Şenefe, “BAU İletişim Fakültesi’nin, ZNN Network ve İllüstratörler Platformu danışma kurulu üyelerimizin desteği ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Çalışma Bakanlığı MYK’nin ilgili departmanlarının bilgileri dahilinde yürütülen çalıştaylar dizisinde, kolektif akıl ve ortak karar ile sağlıklı sonuçlar çıkarmak en temel hedefimiz” dedi. Platformun ticari kar amacı gütmeyen bir sosyal girişim projesi olduğunu belirten Şenefe sözlerini, “İllüstratörler Platformu’muz gün geçtikçe daha çeşitli ve farklı tarz, teknik ve deneyimde illüstratörlere hitap etmekte.  Türkiye’nin dört bir yanından bize ulaşan illüstratörlerimizle kocaman bir aile olduk, büyümeye de devam ediyoruz” diyerek noktaladı.

 

Detaylı bilgi ve platforma üye olmak için www.illustratorsplatform.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER