İlklerin kitabı: “Adman Author”

Ender Merter bir ilke imza atıyor… Son kitabı Reklamcı Yazar’ın çevirisi olan “AdmanAuthor” sektörümüzün Türkçeden İngilizceye çevirisi yapılan ilk kitabı olma özelliği taşıyor.

Kitapta birden fazla “ilk” olan ve altı çizilmesi gereken nokta olduğunu söyleyen Ender Merter: “Reklamveren ve ajans ilişkisine mesela FCB Artgroup, Wunderman Thompson ve RVD’ nin katkıları. Bir  başka sinerji ReklamcıYazar ve AdmanAuthor’un kapak tasarımlarını yapan değerli dostum, meslektaşım Güney Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Öncül:Sefa ajansın kurucularından Sefa Sofuoğlu. Kitabın çıkış tarihine Covid-19 engeli ve son dakika notu, değerli dostum, iş ortağım, yoldaşım İlancılık Ajans Başkanı Yakup Barouh’ u zamansız kaybetmemiz gibi..”

Merter’in reklamcılık tarihini ele aldığı; sosyal, kültürel ve sektörel yazılarının derlendiği, okumak ve yazmak hakkındaki görüşlerinin yer aldığı “AdmanAuthor” kitabının çevirisini ise sektörümüzde birçok çeviri kitaba imza atmış duayen reklamcı Haluk Mesci üstlendi.

Kitap Literatür Yayınları’ndan okuyucuyla buluşuyor.

İLGİLİ HABERLER