İlhama ihtiyacı olan grafik tasarımcıları için 10 blog

 

Çoğu zaman bir kampanya üretirken tıkandığımız olmuştur; ne çizeceğini, tasarlayacağını ya da yapacağını bilmemek gibi. Kreatif alanımız ne olursa olsun, üretirken daimi bir ilhama ihtiyaç duyarız.

İnternet, ihtimalleri keşfederken ilham almak için mükemmel bir oyun alanı. Sonsuz resim, çizim, fotoğraf, moda ve el işi yelpazesiyle tıkanıklığı sona erdirebilecek en etkili araçtır internet. Ancak neyin nerede olduğunu ve neyin ilham vereceğini bulmak zor olabilir.

Bu yüzden Kathy Cowan’ın alın teri ile oluşturduğu “İlhama ihtiyacı olan kreatifler için 70 blog” listesinden, bugün size Grafik Tasarım kısmını sunuyoruz.

Bu listenin 27 Kasım 2014’te güncellendiğini unutmayın.

1-Aisle One: Grafik tasarım, tipografya, grid sistemleri, minimalizm ve modernizm üzerine yoğunlaşmış ilham verici bir kaynak. Bu blog yalınlığı ile öne çıkıyor diyebiliriz.

2-Grain Edit: Modern bir grafik tasarım bloğu. Tasarımın vintage özelliklerine, yer yer eklenen çizimlerle ağırlık veriyor.

3-Abduzeedo: Özel ders niteliğindeki uygulama notlarıyla desteklenmiş, başarılı ve bilinen dizayn bloğu.

4-MIRADOR: Mirador, Paris Fransa merkezli Say What Studio’nun “resim avının” internete yansıması.

5-I Love Typography: Sadece font keşfetmek ve tipografyanın güzelliği karşısında gözünüz dönsün mü istiyorsunuz? Adresiniz burası.

6-Logo Design Love: Logo yaparken mi tıkandınız? İlhama mı ihtiyacınız var? Bu blogda dünyanın her yanından logolar bulabilirsiniz.

7-Design Work Life: Seamless Creative tarafından günlük olarak yayın yapan bu bloğun amacı, tasarım aşkını günden güne gelen bir ilhamla aktarmak.

8-Graphic Exchange: Fabien Barral yenilikçi ve eşsiz tasarımları dünyanın her bir yanından ilgi çeken mutlu bir grafik tasarımcısı. 2008’de, “Harmonie intérieure”ü yaratmak üzere Frédérique ile güçlerini birleştirdi. Harmonie intérieure, poster ve duvar sticker’larının sınırlarını zorlayan bir şirket ve marka. Fabien aynı zamanda, grafik tasarımcılar için popüler bir online alan olan “graphic exchange” bloğunun da sahibi.

9-The Design Blog: Zagreb, Hırvatistan merkezli bir tasarımcı olan Ena Bacanovic tarafından kurulan, tasarlanan ve bir marka haline getirilen The Design Blog, size özenle seçilmiş yüksek kalite ilhamı, dünyanın her yanından tasarımcıların ve tasarım stüdyolarının ürünlerini göstererek getiriyor.

10-Collate: Sözlerin değil, içeriğinin konuşmasına izin veren güzel ve zarif bir blog. Bu blogda sadece en yüksek kalitedeki grafik tasarımları yerlerini alabiliyor. Mutlaka incelenmeli!

Kaynak: creativeboom.com

İLGİLİ HABERLER