İDA Buluşmaları A. Cem İlhan ile başladı

Türkiye’de iletişim danışmanlığı sektörünün standartlarının uluslararası düzeyde geliştirilmesi ve gözetimi amacıyla çalışmalar yapan, İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği’nin (İDA) yeni projesi İDA Buluşmaları, A. Cem İlhan’ın konuşmacı olarak katıldığı “Mesleği Okumak” başlıklı toplantı ile başladı. İDA Buluşmaları sektörün sürdürülebilirliğini sağlayacak bakış açılarının gelişmesine, İDA üyesi şirketlerin çalışanlarının derneğe aidiyetlerinin güçlenmesine katkıda bulunmayı amaçlıyor. Buluşmaların bu yılki teması “Hayatı Okumak”.

İlk buluşmanın konuğu İDA Başkanı A. Cem İlhan’dı

İDA Buluşmaları’nın ilki Levent Kültür Merkezi’nde 100’e yakın sektör çalışanının katılımı ile düzenlendi. İDA Başkanı A. Cem İlhan’ın “Mesleğimizi Okumak” başlıklı konuşmasını ilgi ile dinleyen meslektaşlar, sordukları sorular ve katkıları ile toplantının etkileşimli bir ortamda gerçekleşmesini sağladı. Konuşmasında PR sektörünün dünden bugüne genel bir panoramasını çizen ve iletişim danışmanlığının hala bir zanaat mertebesinde kaldığı, bir meslek olamadığını vurgulayan A. Cem İlhan şunları söyledi: “Bugün sektör olarak bulunduğumuz nokta bize yakışmıyor. 90’lı yıllarda yakaladığımız ivmeyi kalıcı hale getiremedik ve şu anda bulunduğumuz noktada, ortak sorunlarımızı bireysel çabalarımızla aşamadığımız gerçeği apaçık ortada. Hem biz şirket sahiplerine hem de çalışanlarımıza önemli görevler düşüyor. Çalışanlarımız kendilerini geliştirmeli ama biz de alışkanlıklarımızı kökten biçimde değiştirmeliyiz. İDA üyeleri olarak ortak bir iş yapma kültürü geliştirmeli, yeni ve herkese eşit mesafede bir dil bulmak zorundayız.”

İDA Buluşmaları yıl boyu devam edecek

İDA Buluşmaları, iletişim danışmanlığı sektörü çalışanlarının mesleklerine katma değer sağlayacak entelektüel donanımı ve farklı dünya görüşünden müşterilerini anlayabilmeleri için gereken farklı bakış açılarını kazanmalarına destek sağlamayı amaçlıyor. Buluşmalar ayrıca çalışanların birbirlerini tanımaları ve sektördeki sorunları paylaşmaları için verimli bir platform sunacak.

İLGİLİ HABERLER