“ICCI 2013 Enerji Oscar Ödülleri” için başvurular başladı

 

Sektörel Fuarcılık, üçüncü kez ICCI 2013 Enerji Oscar Ödülleri ile Türkiye’nin enerji sektöründeki en başarılı santrallerini seçiyor. Enerji sektöründe faaliyet gösteren şirketler tarafından büyük ilgi gören Enerji’nin Oscar’ları olarak bilinen yarışmada iki farklı kategoride toplam 8 ödülle enerji santralleri onurlandırılacak.

Ödül başvuruları başladı
Türkiye’de ve dünyada en önemli gündem maddelerinden biri haline dönüşen Enerji Sektörüne verilen hizmetleri ve yapılan katkıları desteklemek amacıyla her yıl ICCI – Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı kapsamında sahiplerini bulan Enerji Oscar Ödülleri, ileri vadede yapılacak projeleri ve hizmetleri de teşvik etme amacı taşıyor. Enerji sektörünün Oscar’ları olarak da bilinen ödüller için şirketlerin başvuru süreci başladı. Ödüllere başvuracak şirketler ‘Yenilenebilir Santraller’ ve ‘Termik Santraller’ olmak üzere iki kategoride yarışacak. Yenilenebilir Santraller kategorisinde 5, Termik Santraller kategorisinde ise 3 ödül verilecek. Başvurular Enerjiodulleri.com adresinden yapılabilecek.

Başvurular ICCI Enerji Oscar Ödülleri jüri üyeleri tarafından ölçülebilir kriterlere verilecek puanlama sistemi ile değerlendirilip, her kategoride en yüksek puanı alan santrale ödül verilecek.

Yarışma jürisi açıklandı
Yarışma için başvuru yapan projeler arasında değerlendirme yapacak ve dereceye girenleri belirleyecek jüri üyeleri de belirlendi. Enerji sektöründe önemli bir deneyime sahip olan ve farklı projeler geliştiren değerli yönetici ve bilim insanlarından oluşan jüri üyeleri şu isimlerden oluştu:
Prof. Dr. Beril Tuğrul (İstanbul Teknik Üniversitesi Enerji Enstitüsü), Doç. Dr. Mustafa Tırıs, (T–Dinamik Enerji), Muzaffer Başaran (Teyo), Dr. Oğuz CAN (Recydia) ve Yasemin Örücü (ETKB Enerji İşleri Genel Müdürlüğü).
ICCI 2013 Enerji Ödülleri Kategorileri

Yenilenebilir Santraller
• Rüzgar Santralleri
• Hidroelektrik Santralleri
• Jeotermal Santralleri
• Biyokütle ve Atık Santralleri
• Güneş Santralleri

Termik Santraller
• Doğalgaz Santralleri
• Kömür Santralleri
• Atık Isı Santralleri

İLGİLİ HABERLER