Huawei Nova 3 reklamı hileli çıktı…

Huawei bu sene çıkardığı üst ve orta seviye tüm cihazlarda fotoğraf kalitesini ön plana çıkardı. Bunda şirketin hitap ettiği Çin, Hindistan, Ortadoğu gibi pazarlarda akıllı telefon alımında fotoğraf kalitesinin ön plana çıkmasının da payı var. Şirket bu yüzden Ortadoğu pazarında gösterime sokulan reklamlarda özellikle Nova 3’ün 24 Megapiksellik selfie kamerasını ön plana çıkarıyor.

Ancak Mısır’da çekilen ve tüm Ortadoğu’da yayınlanan Huawei Nova 3 reklam filminde telefonun kendisi yerine DSLR fotoğraf makinesi kullanıldığı anlaşıldı. Bu hile reklamda oynayan aktris Sarah Elshamy‘in Instagram‘da paylaştığı set fotoğrafıyla ortaya çıktı. Fotoğrafta bariz bir şekilde aktörün eliyle kameraya doğru uzanıp Nova 3‘le selfie çekiyor gibi yaptığı görülüyor.

Elshamy‘nin sadece set ortamını göstermek için paylaştığı fotoğraf kısa sürede büyük bir tepki topladı. Aktris neye yol açtığını sonradan farketti ve Instagram hesabından gönderiyi sildi. Ancak iş işten çoktan geçmişti. Orta seviye olmasına karşı, üst seviye fotoğraf kalitesine sahip olan Nova 3 reklamında neden böyle bir hile kullanıldı henüz bilmiyoruz.

Kaynak: ShiftDelete.Net

İLGİLİ HABERLER