Hitler’li reklamın yaratıcısı Hulusi Derici’den yeni açıklamalar geldi

Son günlere damga vuran Biomen’in Hitler’li reklamının yaratıcısı Hulusi Derici’den yeni açıklamalar geldi. İlk açıklamasını Marketing Türkiye’ye yapan Derici’nin bu açıklamaları da oldukça ses getireceğe benziyor. İşte Hulusi Derici’nin yeni açıklamaları… 


Biomen reklamına “bu bir Hitler propagandasıdır, faşist bir yaklaşımdır” vs. gibi tepkiler verenler şunu bir düşünmeliler: 

Eğer Mustafa Kemal Atatürk’ün bir nutkundan görüntüler alınıp yapılsaydı bu reklam acaba ne düşüneceklerdi? Bu reklamın Atatürk’ü yücelttiğini mi yoksa Atatürk’ü maskara etmeye çalıştığını mı?

Adım gibi eminim, “siz Atatürk’ü nasıl böyle maskara etmeye cüret edersiniz” tepkisi vereceklerdi. Pekiii şimdi neden Hitler’in bu reklamda maskara edildiğini, Hitler’le dalga geçildiğini düşünmüyorlar acaba? Bu şizofrenik bir durum değil de nedir?

Ayrıca (youtube vb.) reklamın videosunun izlendiği yerlere bi baksınlar. Tüm karalama ve yönlendirmelere rağmen reklamı beğenenlerin, beğenmeyenlerden fazla olduğunu görürler.
Bi ayrıca daha: Hitler’in fikirlerini yaymaya çalıştığı Kavgam isimli kitap bugün bile Türkiye’de ve dünyada yayınlanıp satılırken tepki göstermeyip Hitler’i madara eden bu reklamı yasaklatmaya çalışmak da pek sağlıklı bir kafanın işi gibi gelmiyor bana.
Son cümle: Reklama “Siz Hitler’i, bizim liderimizi, önderimizi madara ettiniz, bu reklamı derhal durdurun” falan gibi bir tepki hiç gelmedi. Bu da çok sevindirici. Çünkü Türkiye’de Hitlerci hiç kimsenin olmadığını gösteriyor. (Mazallah Atatürk bu şekilde kullanılsaydı milyonlarca Atatürkçü ” Atatürk’ümüzü rezil etmeyi amaçlayan bu reklamı derhal durdurun” tepkileri yağardı. Öyle değil mi?)


Marketing Türkiye Özel

 

İLGİLİ HABERLER