Her 100 yolcudan 2’si uçakta aşkı buluyor

HSBC Grubu’nun “Gökyüzü Ülkesi” (Flyland) adlı araştırması dünya genelinde günde 11.9 milyon insanın uçakla seyahat ettiğini ve böylece gökyüzünde neredeyse Küba’nın nüfusu büyüklüğünde sanal bir “Gökyüzü Ülkesi” oluştuğunu ortaya koyuyor.

Araştırmanın sonuçlarına göre; her 100 “Flyland”  vatandaşından 2’si hayatının aşkıyla uçakta tanışıyor.

Dünyada İstanbul, Londra Heathrow, Paris Charles De Gaulle, New York JFK, Dubai International, ve Hong Kong International’ın da aralarında bulunduğu 23 havalimanında yolcuları markasıyla karşılayan ve uğurlayan HSBC’nin “Gökyüzü Ülkesi” (Flyland) adlı araştırması, dünya genelinde günde yaklaşık 107 bin uçuş gerçekleştiğini ve 11.9 milyon insanın uçtuğunu ortaya koyuyor. Araştırmanın sonuçlarına göre; her 100 yolcudan 2’si uçakta hayatının aşkıyla tanışıyor.

Araştırmanın diğer dikkat çeken başlıkları ise şu şekilde:

Gökyüzünde kalıcı dostluklar ve güçlü iş bağlantıları da kuruluyor

35 bin fit yükseklikte sadece romantik ilişkiler kurulmuyor. Uçak yolcularının yarısından fazlası yüzde 51’i yanlarında oturan yabancı ile sohbet ederken, her yedi yolcudan biri  yüz 14 kalıcı bir dostluk ilişkisi, yüzde 16’sı ise güçlü bir iş bağlantısı kuruyor.

Yılda ortalama 50 saat gökyüzünde geçiyor

Araştırmaya göre; tipik bir “Flyland” vatandaşı üniversite mezunu, 45 yaşlarında ve her yıl ortalama 6 kez uçak yolculuğu yaparak havada ortalama 50 saat geçiriyor.

 

İLGİLİ HABERLER