Henkel’in yeni global CEO’su: Hans Van Bylen

 

Hans Van Bylen, 1 Mayıs 2016’da Henkel’in yeni global CEO’su olarak görevine başladı.

Hans Van Bylen hakkında:

Van Bylen bu süre içinde Henkel’in iş birimlerinden ikisinde, Çamaşır ve Ev Bakımı ile Beauty Care’de, geniş bir coğrafi alanda yönetim görevlerinde bulundu. Belçika ve Benelüks’te kariyerine başlayan Hans Van Bylen, daha sonra Fransa, Batı Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Kuzey Amerika, Asya Pasifik ve Latin Amerika’daki iş sorumluluklarını aldı. 2005 yılından bu yana da Beauty Care iş bölümünden sorumlu Yönetim Kurulu üyesiydi.

Belçika’nın Berchem şehrinde 1961 yılında doğan Hans Van Bylen,  evli ve üç çocuk sahibi. Antwerp Üniversitesi İş Yönetimi Bölümü mezunu olan Van Bylen, İşletme Yönetimi Master’ı (MBA) da yapmış bulunuyor.

Hans Van Bylen’in Henkel Beauty Care iş birimi Yönetim Kurulu’ndaki sorumluluklarını ise Pascal Houdayer üstlendi.

Pascal Houdayer (46), Henkel’e 2011 yılında katıldı. Ev Bakım, Yeni İş Geliştirme ile Çamaşır ve Ev Bakımı iş biriminin dijital faaliyetlerini kapsayan Uluslararası Pazarlamadan sorumlu yöneticisi olarak görev yaptı. Ek olarak iş biriminin Asya-Pasifik bölümünden de sorumluydu. Henkel’e katılmadan önce 1993 yılından itibaren Procter & Gamble bünyesinde Avrupa’da, Kuzey Afrika’da ve Amerika’da Vücut Bakımı alanının yanı sıra Çamaşır ve Ev Bakımı alanında da çeşitli uluslararası pozisyonlarda bulundu. Pascal Houdayer, 1 Mart 2016’dan bu yana Henkel Yönetim Kurulu’nun bir üyesi.

Eaubonne Fransa’da 1969 yılında doğan Pascal Houdayer, evli ve üç çocuk babası. Paris’teki ESSEC Business School’un Matematik Bölümü’nü tamamlayan Houdayer,  İşletme Yönetimi Master’ına (MBA) da sahip.

İLGİLİ HABERLER