Henkel’de iki önemli atama

Henkel’de Çamaşır ve Ev Bakım Pazarlama Müdürü Işıl Nergiz Sağdıç; Çamaşır ve Ev Bakım Ekonomik Segment Temizlik Ürünlerinden Sorumlu Uluslararası Pazarlama Müdürlüğü Görevine Getirildi. Ondan boşalan Çamaşır ve Ev Bakım Pazarlama Müdürlüğü görevine ise Nükte Gönenç Cider atandı.
Türk Henkel’de Persil, Tursil, Perwoll, Vernel, Pril, Dixi, Clin ve Bref markalarından sorumlu olarak Çamaşır ve Ev Bakım Pazarlama Müdürlüğü görevini yürüten Işıl Nergiz Sağdıç, Çamaşır ve Ev Bakım Ekonomik Segment Temizlik Ürünlerinden Sorumlu Uluslararası Pazarlama Müdürlüğü görevine atandı. Henkel’in yeni Çamaşır ve Ev Bakım Pazarlama Müdürü ise Nükte Gönenç Cider oldu.
Bilkent Üniversitesi Economic and Managerial and Social Sciences, Economics Bölümü mezunu olan Işıl Nergiz Sağdıç, Henkel’deki kariyerine Çamaşır ve Ev Bakım İş Birimi Finansal Denetçisi olarak başladı. Daha sonra ise sırasıyla Türk Henkel Vernel, Perwoll, Tursil ve Tursilmatik’ten Sorumlu Marka Müdür Yardımcısı, Türk Henkel Vernel & Perwoll Marka Müdür Yardımcısı, Türk Henkel Vernel & Perwoll Marka Müdürü, Türk Henkel Çamaşır Bakımından Sorumlu Stratejik İş Birimi Müdürü, HENKEL CEE GmbH. Orta ve Doğu Avrupa (CEE) Persil’den Sorumlu Marka Müdürü olarak görev yaptı. İngilizce, Almanca ve İtalyanca olmak üzere 3 dil bilen Işıl Nergiz Sağdıç, yeni görevinde Henkel’in ekonomik sınıf deterjanlar ile aktif olduğu tüm pazarlardan sorumlu olacak ve Henkel’in Düsseldorf’taki genel merkezinde çalışacak. 

Işıl Nergiz Sağdıç’tan boşalan Çamaşır ve Ev Bakım Pazarlama Müdürlüğü görevine ise Nükte Gönenç Cider getirildi. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Nükte Gönenç Cider, Henkel’deki kariyerine Bref, Dixi, Clin markalarından sorumlu Marka Müdür Yardımcısı olarak başladı. Daha sonra da sırasıyla Henkel Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi’nde Persil ve Somat’tan sorumlu Marka Müdürü ve Çamaşır ve Ev Bakım iş biriminde Persil ve Tursil markalarından sorumlu Kıdemli Marka Müdürü görevlerinde bulundu.

İLGİLİ HABERLER