Havas Creative Group Türkiye’ye yeni kreatif direktör

Havas Creative Group Türkiye’de değişim son hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yeni yapılanmasını ve yönetimini açıklayan, yeni yıla yeni markalarla hızlı bir başlangıç yapan grup, son olarak bünyesine kreatif direktör olarak Yavuzhan Gel’i dahil etti.

Pek çok büyük ajansta, önemli markalara başarıyla hizmet vermiş bir isim olan Yavuzhan Gel’in kariyerinde yerli ve yabancı pek çok prestijli ödül bulunuyor. Gerek çizgiüstü gerek dijital dünya konusunda önemli bir deneyime sahip olan Gel, bundan böyle grubun CCO’su Ergin Binyıldız ile koordineli çalışarak Havas Creative Group’un yaratıcı çıtasını daha da yükseltmesinde kilit bir rol oynayacak.

Yavuzhan Gel, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme bölümünde lisans, Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler bölümünde yüksek lisans eğitimi gördü. McCann, Ogilvy, Leo Burnett, FCB, Happy People Project reklam ajanslarında global ve yerel bir çok reklam verene hizmet verdi. Son 5 senedir, çeşitli büyüklüklerde yaratıcı ekipleri yönetiyor. Bu süreçte Eurobest, Epica, Golden Drum, Effie, Kristal Elma gibi bir çok festivalde 40’tan fazla ödül aldı.

İLGİLİ HABERLER