Halka açık yerlerde kapı kollarına dokunmaya son!

TBWA\Helsinki geri dönüştürülmüş tüketici plastiklerini yeniden kullanıma sunuyor. 3D baskı ile üretilen Fortum Vipu (virus prevention unit) eklentisi ile halka açık yerlerdeki kulpları ellerinizi kullanmadan tutmanızı sağlıyor. 

Koronavirüs salgını nedeniyle içinde bulunulan karantina döneminde, halka açık yerlerden (ve yüzeylerden) tamamen uzak durmak ne yazık ki pek de mümkün olmuyor. Koronavirüs salgını sırasında gidilen marketlerde, eczanelerde ellerinizi kullanmak zorunda kaldığınız durumlardan yola çıkan TBWA\Helsinki yaratıcı bir çalışmaya imza atıyor. Daha az yüzeyle temas kurma talebini karşılamak amacıyla, basit ve yaratıcı bir ürün üreten TBWA\Helsinki, geri dönüştürülmüş plastiklerden 3D baskı ile üretilen Fortum Vipu (virus prevention unit) eklentisi ile ellerinizi kullanmadan bir kapıyı ya da marketlerdeki dolapları açmanıza olanak sağlamayı hedefliyor.

Fortum markasıyla çalışan TBWA \ Helsinki, ürün fikrini yarattıktan ve ilk prototipi hazırladıktan sonra ilk deneme grubuna projeyi sundu. Fortum marka yöneticisi Jussi Mälkiä, “Covid-19 ile savaşmaya yardımcı olmak için, halka açık yerlerdeki etkileşimlerimizde ellerimizi kullanmamız gerekiyor,” dedi. “Çevremizi yenileyerek, virüsün yayılmasını önleyebilir ve insanlara günlük işlerini daha güvenli bir şekilde yapma şansı verebiliriz. 3D baskı ile üretilen kulpları birkaç hafta boyunca gerçek bir ortamda test ediyor olacağız ve eğer her şey planlandığı gibi yolunda giderse üretimimizi genişletmeye hazırız” dedi.

Ürün şu anda Finlandiya’nın en büyük perakendecilerinden biri olan S Group’un iş ağında bin 600’den fazla lokasyonda test ediliyor. Bu kapsamda TBWA \ Helsinki, araştırmadan elde edilecek verilerin ve geri bildirimlerin daha fazla ürün geliştirilmesine yönelik olduğunun altını çizdi.

İLGİLİ HABERLER