Haftanın öne çıkan atamaları

Halk GYO Genel Müdürlüğüne Bülent Karan getirildi

Halkbank’ın bağlı ortaklığı olarak 2010 yılında kurulan ve 3 milyar TL’yi aşan aktif büyüklüğüyle sektörünün öncü kuruluşları arasında yer alan Halk GYO’nun Genel Müdürü Bülent Karan oldu.

 İş hayatına 1991 yılında başlayan Karan; medya, reklam, inşaat ve gıda sektörlerinde de yönetici kademelerinde görev yaptı. 2006 yılında Halk Sigorta A.Ş.’de Pazarlama Grup Müdürü olarak göreve başlayan Karan, 2016 yılından bu yana Halk Sigorta Genel Müdürlüğü görevini yürütüyordu.

Bıçakcılar’dan iki yeni atama

Bıçakcılar, 2025 yeni dönem hedefleri ve stratejileri doğrultusunda organizasyon yapısını güçlendirmek amacıyla
yeni değişiklikler yaptı.

2017 yılından beri Bıçakcılar’ın Kıdemli İş Birim Müdürü görevini üstlenen Anı Vurucu, 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren Satış ve İş Birim Direktörü görevine atandı. 3 yıldır şirketin yurt içi pazarda EBIDTA’nın 3 kart artması için yeni satış modelleri uygulayan Vurucu, bundan sonraki süreçte yurt içi ve küresel satış hedeflerine ulaşmaktan sorumlu küresel satış operasyonunu yönetecek.

 

1 Temmuz 2020 itibariyle Mali İşler Direktörü görevini üstlenen Onur Korkmaz, 2011 yılında Bıçakcılar bünyesinde Finansal Planlama Müdürü olarak görevine başlamıştı.

Galatasaray Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü mezunu olan Korkmaz, aynı üniversitede İşletme Yönetimi yüksek lisansını tamamladı.

 

Orkun Erkuş, Roche İlaç Türkiye Pazar Erişim ve Sağlık Politikaları Direktörü oldu

Uzun yıllar kamu sektöründe farklı roller üstlenen ve bu alanda önemli bir bilgi birikimi ve deneyime sahip olan Orkun Erkuş, Roche İlaç Türkiye ailesine katılmadan önce, yaklaşık 2 yıl boyunca Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği’nde (AİFD) Pazar Erişim Direktörü olarak çalıştı.

Orkun Erkuş, Roche İlaç Türkiye Pazar Erişim ve Sağlık Politikaları Bölüm Lideri olarak, şirketin en iyi çözümleri doğru hastalara daha hızlı bir şekilde ulaştırma yaklaşımı kapsamında, ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla ilişkilerin yürütülmesi ve iş birliklerinin geliştirilmesi çalışmalarından sorumlu olacak.

Bioderma’ya yeni Pazarlama Direktörü

Nazlı Malatyalı, ekobiyoloji üzerine kurulmuş dermokozmetik markası Bioderma’nın Pazarlama Direktörlüğüne atandı.

Özel Alman Lisesi eğitimi sonrasında 2009 yılında Koç Üniversitesi Kimya ve Biyoloji Mühendisliği’nden mezun olan Malatyalı; Bayer, Pfizer, Sanofi-Aventis ve PepsiCo gibi birçok uluslararası şirkette görev aldı. Sonrasında Unilever’de Marka Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayarak 10 yıl boyunca Unilever’de çeşitli pazarlama pozisyonlarında çalıştı. Nazlı Malatyalı, Bioderma’da ki görevinden önce Unilever’de Kıdemli Marka Geliştirme Müdürü olarak görev alıyordu.

 

 

Ak Gıda’nın Kurumsal İletişim Müdürü Defne Bali oldu

Lactalis Grubu çatısı altında faaliyet gösteren ve İçim markasını tüketicileriyle buluşturan Ak Gıda’nın Kurumsal İletişim Müdürlüğü görevine Defne Bali atandı.

Kariyerine Kanal D’de muhabir olarak başlayan Defne Bali, 2000-2005 yılları arasında CNNTürk’te ekonomi muhabirliği yaparak ekonomi ve finans konularında uzmanlık kazandı. Medyadaki sekiz yıllık deneyiminin ardından Global Hill&Knowlton’da Medya Direktörü olarak kariyerine halkla ilişkiler sektöründe devam eden Bali, daha sonra Turkcell’in Kurumsal İletişim departmanı bünyesinde Finansal ve Uluslararası Basın İlişkileri Müdürü oldu. Kariyeri boyunca sırasıyla Borusan Holding’de Kurumsal İletişim Birim Müdürü ve HSBC Türkiye’nin Kurumsal İletişim fonksiyonunda Kıdemli Müdür olarak sorumluluklar üstlenen Defne Bali, son olarak SCC İletişim bünyesinde İletişim Danışmanlığı rolünü sürdürüyordu.

Fatih Öner, Wilo Türkiye Satış Direktörü oldu

2019 yılından bu yana Wilo Türkiye bünyesinde Bina Teknolojileri Ticari Satış Müdürü olarak başarılı çalışmalara imza atan Fatih Öner, Wilo Türkiye Satış Direktörü olarak atandı. Bu görev ile birlikte Öner, Wilo Türkiye’nin Bina
Teknolojileri, Alt Yapı ve Endüstri olmak üzere tüm satış birimlerinden sorumlu olacak.

 

Fahrettin Günalp Ertik, Yıldız Holding’deki görevini Mali İşler Başkanı olarak sürdürecek

Yıldız Holding’de uzun yıllara dayanan başarılı geçmişiyle önemli çalışmalara imza atan Ertik, gelecek dönemde tüm iş birimleriyle koordineli bir şekilde çalışarak holdingin büyüme ve karlılık hedeflerine ulaşılmasında önemli bir rol üstlenecek.

İş hayatına Finansbank’ta Finansal Kontrolör olarak başlayan Ertik, 2002-2019 yılları arasında Yıldız Holding’de sırasıyla İç Denetçi, Kellogg Finans Müdürü, Ülker Mali İşler Koordinatörü, Gıda Grubu Mali İşler Koordinatörü, Gıda&İçecek ve Perakende Grup CFO’su, Besler Genel Müdürü ve Önem Gıda Başkan Yardımcısı olarak görev aldı ve 2019 yılından bu yana Azersun Holding’de Mali İşler Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyordu.

Türkiye Finans’ın Yönetim Kurulu Başkanı Wael Abdulaziz A. Raies oldu

Türkiye Finans Katılım Bankası’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini, bankanın bir önceki dönem Genel Müdürlüğü’nü yapan Wael Abdulaziz A. Raies devraldı.

2002 yılı itibarıyla The National Commercial Bank’ta (NCB) çeşitli üst düzey kademelerde görev alan ve Ekim 2016 ile Şubat 2020 tarihleri arasında Türkiye Finans’ta Genel Müdürlük görevini yürüten Wael Abdulaziz A. Raies, Türkiye Finans Katılım Bankası Yönetim Kurulu Başkanlığının yanı sıra 1 Mart 2020 itibarıyla NCB’de Kurumsal Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcılığı görevini de yürütüyor.

İLGİLİ HABERLER