Haftanın öne çıkan atamaları

Boyner’in dijital kanalları Morhipo ve boyner.com.tr ‘ye yeni CTO

Boyner’in dijital kanalları boyner.com.tr ve Morhipo’nun Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’na (CTO) Ömer Yıldırım getirildi.

Kariyeri boyunca Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde deneyimler kazanan Ömer Yıldırım, Galatasaray Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek Mühendislik derecesini ise Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladı. Daha önce de 2015 – 2016 yılları arasında Morhipo bünyesinde görev alan Ömer Yıldırım, profesyonel kariyerine Tikle’de başladı. Sırasıyla Foreks, VRS Corporation, Sahibinden.com, Doğuş Teknoloji, Hürriyet Emlak, Tatilbudur.com’da çalıştı. Ardından Yolcu360’da CTO ve aynı şirket bünyesinde Danışma Kurulu Üyeliği görevini üstlendi.Boyner Ailesi’ne geri dönen Ömer Yıldırım, Morhipo ve boyner.com.tr’nin Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CTO) oldu.

KFC Türkiye’nin yeni Genel Müdürü Feliks Boynuinceoğlu oldu

KFC Türkiye’nin yeni Genel Müdürü Feliks Boynuinceoğlu oldu. Perakende sektöründeki uzun yıllara dayanan tecrübesi ve operasyonel bilgi zenginliğine sahip Boynuinceoğlu, KFC’nin Türkiye’deki tüm faaliyetlerinden sorumlu olacak.

Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olan Boynuinceoğlu, iş hayatına 2002 yılında PepsiCo’da “Satış Geliştirme Uzmanı” olarak başladı. Ardından JTI’da “İç Denetim Sorumlusu” olarak görev aldı. MBA eğitimiyle eş zamanlı olarak yürüttüğü iş hayatında 2006 yılında Starbucks “Operasyon Servisleri Müdürü” göreviyle perakende sektörüne geçiş yapan Feliks Boynuinceoğlu, 2011 yılında aynı markanın “Operasyon Müdürü” olarak terfi etti. 2013 yılında CGV Mars Sinema Grubu’na “Perakende Direktörü” olarak geçiş yapan ve 2014-2016 yılları arasında aynı şirkette “Perakende ve Pazarlama Direktörü” görevini yürüttü.

 Feliks Boynuinceoğlu, 2016 yılından bu yana McDonalds’da “Operasyon Direktörü / COO” görevini sürdürüyordu.

Danone Su Türkiye ve Ortadoğu Finans Direktörlüğü’nde yeni atama

Danone Türkiye bünyesinde 2014’ten bu yana görev yapan Deniz Aksoy, Danone Su Türkiye ve Ortadoğu Finans Direktörü olarak atandı. Danone Türkiye Sütlü Ürünler bünyesine 2014 yılında Bütçe Kontrol ve Finansal Raporlama Müdürü olarak katılan ve 2016 yılından bu yana Finans Direktörü görevini üstlenen Deniz Aksoy, Danone Su Türkiye ve Ortadoğu Finans Direktörü olarak atandı. Aksoy, Danone Su Türkiye ve Ortadoğu’da tüm finansal süreçlerin yönetilmesinden sorumlu olacak.

Aksoy, 1996 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini, 1999 yılında ise İşletme Yönetimi yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine 1999 yılında Garanti Bankası’nda başlayarak sırasıyla; Ford Motor Company, Borusan Otomotiv ve Borusan Lojistik’te finans alanında farklı pozisyonlarda görev aldı.

Pierre Fabre Türkiye’nin İnsan Kaynakları Direktörü Öykü Dalgün Acar oldu

Türkiye’de ilaç ve dermokozmetik alanında faaliyet gösteren Pierre Fabre’de Öykü Dalgün Acar; İnsan Kaynakları Direktörü pozisyonunda görevine devam edecek.

Kariyerine Eczacıbaşı-Baxter’da başlayan Öykü Dalgün Acar, İnsan Kaynakları’nın birçok farklı fonksiyonunda ve farklı pozisyonlarında görev aldı. Eczacıbaşı-Baxalta ve sonrasında Shire, dönüşüm ve birleşme süreçlerinde etkin rol oynayan Acar, Shire İlaç bünyesinde İsrail İnsan Kaynakları Müdürü ve EAMEA Bölgesi İnsan Kaynakları Proje Lideri görevlerini eş zamanlı olarak yürüttü. Acar, 2019 yılında katıldığı Pierre Fabre Türkiye organizasyonunda son olarak İnsan Kaynakları Müdürü pozisyonunda görev aldı.

Milestone Systems’a yeni CEO

1998 yılında Danimarka’da kurulan ve 2004 yılından beri de Türkiye’de hizmet veren Milestone SystemsVideo Yönetim Teknolojileri’nin yeni CEO’su Thomas Jensen oldu.

Kariyerine Danimarka’da Vestas Wind Systems ve Maersk Line’da yöneticilik ile başlayan Thomas Jensen, daha sonra HP Danimarka’nın PC ve Baskı Biriminden Sorumlu Genel Müdür olarak görev yaptı. Ardından Silikon Vadisi’ne transfer olan Jensen, Palo Alto, Kaliforniya’da HP Küresel Satış Kanalları Strateji Başkanı olarak dünya çapındaki satış kanallarının gelişiminden sorumluydu. Hewlett-Packard’ın HP Inc. ve Hewlett-Packard Enterprise olarak ayrılması sürecinde kanalların ayrılması operasyonunu yönetti ve HP Inc’in indirekt gelirlerinin stratejilerinin hazırlanması ve organizasyonu faaliyetlerini yürüttü.

Thomas Jensen, Milestone Systems’ın CEO’su olmadan önce Avrupa’nın en büyük B2B IT hizmet sağlayıcılarından Bechtle’de Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapıyordu. Aalborg Üniversitesi Uluslararası İşletme mezunu olan Jensen, daha sonra INSEAD Fransa Yönetici Eğitimi Programını tamamladı.

Astellas İlaç Türkiye’ye Deneyimli Genel Müdür

Astellas İlaç Türkiye’nin yeni genel müdürü, 20 yılı aşkın süredir ilaç sektörü deneyimi olan ve birçok önemli ilaç şirketinde üst düzey görev alan Özdemir Şengören oldu. Görevini İstanbul’da yürütecek olan Şengören, Astellas Uluslararası Pazarlar Başkanı Claus Zieler’e bağlı olarak çalışacak.

Pazara erişim, satış ve pazarlama, ürün yaşam döngüsü yönetimi, ortaklık yönetimi ve iş geliştirme alanlarında başarılı bir geçmişe sahip olan Şengören, daha önce sırasıyla Abbott, Wyeth ve Merck gibi uluslararası şirketlerde yönetici pozisyonlarında görev aldı. Belçika merkezli bir biyofarmasötik şirket olan UCB’de Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölge Başkanı olarak görev yapan Şengören, son olarak İstanbul merkezli bir ilaç şirketi olan Farma-Tek’te Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalıştı. Kariyeri boyunca inovasyon ve dürüstlüğü odağına koyan, yüksek performanslı ekipleri yöneten, ilham verici bir lider olarak tanınan Özdemir Şengören, 5 Ekim’den itibaren Astellas İlaç Türkiye Genel Müdürü olarak göreve başladı.

Bir tıp doktoru olan Özdemir Şengören, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezundur.

 

İLGİLİ HABERLER