Haftanın öne çıkan atamaları

A101’in yeni CEO’su Cem Maltaş oldu

Türkiye’nin en yaygın perakende zinciri A101’de görev değişimi yaşanıyor. 2010 yılından beri CEO görevinde bulunan Erhan Bostan, Aralık ayı sonunda 10.000’inci A101 şubesini açarak, bayrağı Cem Maltaş’a devrediyor.

2011 de A101’e katılan ve 2014 yılından beri Satın Alma ve Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi olan Cem Maltaş, yeni görevine ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Öncelikle, A101 gibi yenilikçi ve lider bir kurumun yönetimini devralmaktan onur duyuyorum. Sayın Erhan Bostan ile çalışırken edindiğim birikim ve deneyimlerle şirketimizi daha ileriye taşıma görevi heyecan verici. Bugüne dek olduğu gibi, bundan sonra da yapacağımız her işin merkezinde müşterilerimiz ve müşterilerimize sunduğumuz değeri artırmak olacak. Kaliteli ürünleri en ucuz fiyatlarla müşterilerimize ulaştırma misyonumuzu geliştirerek sürdüreceğiz. ” dedi.

Cem Maltaş 1 Ocak 2021 itibariyle yeni görevine başlayacak.


Farmasi Kuzey Amerika CEO’su Sinan Tuna oldu!

Farmasi, Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Sinan Tuna’nın Kuzey Amerika CEO’su olarak atandığını duyurdu. Tuna, Farmasi’nin önde gelen operasyonları Amerika Birleşik Devletleri, Meksika, Kanada ve Porto Riko’dan sorumlu olacak. Tuna bu hedef doğrultusunda yeni rolünde, büyüme ve operasyon sürecinin verimli yürümesine liderlik edecek.

Sinan Tuna, Koç Lisesi’nden mezun olduktan sonra eğitim hayatına Londra’da devam etmiş, Regent’s Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra, Farmasi’de satış, pazarlama ve iş geliştirme departmanlarında görev almıştır. 2017’de Londra’da Bilgi Hizmetleri Şirketi Gartner’da yaklaşık 1 yıl Satış Yöneticisi pozisyonunda çalışmıştır. 2018 yılında Farmasi’de İş Geliştirme Direktörü görevini üstlenmiş ve son iki senedir de Doğu Avrupa Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. 2019 yılından beri yönetim kurulu üyeliği yapmaktadır. Aralık 2019’da Fortune 40 yaş altı 40 listesine en genç isim olarak girmiştir.

 

Aydem Enerji’nin Kurumsal İletişim Grup Direktörü Zeynep Arayıcı Korzay oldu

Aydem Enerji, yeni bir atamayla yönetim ekibini güçlendirdi. İletişim sektörünün deneyimli isimlerinden Zeynep Arayıcı Korzay, Aydem Enerji Kurumsal İletişim Grup Direktörlüğü görevini üstlendi. Korzay, Aydem Enerji’nin iletişim ve itibar yönetiminden sorumlu olacak: medya ilişkileri, kurumsal sosyal sorumluluk, sponsorluk, marka iletişimi,dijital iletişim, işveren markası/iç iletişim ve etkinlik çalışmalarına liderlik edecek.

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olan Korzay, Pantheon Sorbonne Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde iletişim dalında yüksek lisansını tamamladı. 2000-2001 yılları arasında Fransa’da Radio France ve Radio Soleil’de yapımcı ve sunucu olarak çalıştı. 2001-2008 yılları arasında haber kanalı NTV’de muhabir ve editör olarak çalışan Korzay, daha sonraki 12 yıl boyunca görev aldığı Yıldız Holding’de kurumsal iletişim, sosyal sorumluluk projeleri, lider iletişimi, sosyal medya yönetimi yanı sıra grubun global iç iletişim çalışmalarına liderlik etti.

Türk Traktör Üst Yönetiminde iki önemli atama

TürkTraktör Mali İşler Direktörü olarak görev yapan Federico PamfiliMali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı” görevine getirildi. Şirkette Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Canbeyli ise yenilenen organizasyon yapısı kapsamında şirketin “Ticari Genel Müdür Yardımcısı” olarak atandı.

TürkTraktör ailesine 2019 yılında Mali İşler Direktörü olarak katılan Federico Pamfili, Eylül 2020 itibarıyla görevine TürkTraktör ‘Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı’ olarak devam edecek ve TürkTraktör’ün tüm Mali İşler çalışmalarının yönetilmesinden ve geliştirmesinden sorumlu olacak.
2007 yılında CNH’ın Şikago’da bulunan global merkezine geçen Federico Pamfili, 2012 yılında ise Global Satış sonrası CFO’su olarak atandı ve 2013 yılında Yatırım ve ARGE Kontrolörü pozisyonunu üstlendi. Federico Pamfili bu göreviyle birlikte 2018 yılına kadar İcra Komitesine de danışmanlık yaptı.
Birleşme ve Satın alma bölümünde kısa bir süre çalıştıktan sonra, 2019 yılında TürkTraktör’de Mali İşler Direktörü olarak çalışmaya başlayan Federico Pamfili, 1 yıl sonra TürkTraktör Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

 

2014 yılından bu yana Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak başarılı çalışmalara imza atan Ahmet Canbeyli ise Türk Traktör ‘Ticari Genel Müdür Yardımcısı’ olarak atandı.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Ahmet Canbeyli, 1995 yılında Ram Dış Ticaret’te Muhasebe Uzmanı olarak başladığı çalışmalarına Muhasebe Sorumlusu olarak devam etti. 2002 -2005 arasında ise Tanı Pazarlama ve İletişim Hizmetleri’nde Mali İşler Yöneticisi olarak çalıştı. Ahmet Canbeyli, kariyer yolculuğuna 2005 yılından itibaren 9 yıl boyunca farklı pozisyonlarda görev yapacağı KoçSistem’de devam etti. 2014 yılında Türk Traktör çatısı altındaki görevine başlayan Ahmet Canbeyli, şirketin Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı olarak 6 yıl boyunca geçekleştirdiği başarılı yönetimle önemli çalışmalara imza attı.

Danone Türkiye Sütlü Ürünler’e yeni Finans Direktörü

Dünyaca tanınmış birçok uluslararası şirkette finans alanında 16 yıllık deneyimi bulunan Nevin Gülbaz, Danone Türkiye Sütlü Ürünler Finans Direktörlüğü’ne getirildi. Gülbaz, Danone Türkiye Sütlü Ürünler’in tüm finans süreçlerine liderlik edecek.

Galatasaray Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Gülbaz, profesyonel iş hayatına 2004 yılında Ford Otomotiv’de Yatırımcı İlişkileri Uzmanı olarak başladı. Ardından Sanofi ve Abbott gibi sağlık sektörünün önde gelen firmalarında hem yerel hem de bölgesel düzeyde finans alanında yöneticilik yaptı. Finans alanında 16 yıllık deneyime sahip olan Gülbaz, son olarak Abbott’ta Türkiye ve Afrika Bölgesi’nden Sorumlu Finans Direktörü olarak görev yaptı.

 

İLGİLİ HABERLER