Haftanın dikkat çeken atamaları

Yolcu 360’ın yeni CTO’su Utku Altınkaya Oldu

Kısa bir süre önce Senior Software Architect göreviyle Yolcu360 ekibine katılan M. Utku Altınkaya, ürün ve yazılım ekiplerinden sorumlu Teknoloji Direktörü (CTO – Chief Technology Officer) olarak atandı. Altınkaya, yeni görevinde Yolcu360 CEO’su Umut Yıldırım’a bağlı olarak görev yapacak ve Yürütme Kurulu’nda yer alacak.

Kariyerine henüz 11 yaşındayken yazılım geliştirerek başlayan M. Utku Altınkaya, 12 yaşında ilk yazılımını Burdur İl Sağlık Müdürlüğü’ne satarak profesyonelliğe adım attı. Mersin Fen Lisesi’nde eğitimini tamamladıktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Elektrik Mühendisliği eğitimi aldığı sırada çeşitli web ve mobil uygulama girişimlerinde bulundu. Yüksek ölçekli servisler üzerinde telekomünikasyon sektöründe önce geliştirici daha sonra takım lideri olarak görev aldı. İsveç menşeli Room328 AB ve Invio şirketlerinde CTO olarak çalıştı. Son olarak Metglobal’de CTO görevinde bulundu ve sektör lideri performansa sahip seyahat arama motorunun baştan sona geliştirilmesinde yer aldı.

Nestlé Türkiye’nin Yeni Satış Genel Müdürü Kerem Kadakal Oldu

Nestlé Türkiye’nin Satış Genel Müdürlüğü görevine, hızlı tüketim ürünleri sektörünün deneyimli ismi Kerem Kadakal getirildi. 20 Ağustos itibarıyla görevine başlayan Kadakal, Nestlé’nin iddialı hedefleri doğrultusunda satış ekibine liderlik edecek.

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden 1994 yılında mezun olan Kerem Kadakal, 1996 yılında aynı üniversitede İşletme yüksek lisansını tamamladı. İş hayatına 1994 yılında Pakom Bilgisayar’da Proje Grup Lideri olarak başladı. Sonraki yıllarda Gillette, Procter & Gamble, Danone gibi önemli firmalarda satış alanında farklı görevler üstlendi. 2014 – 2017 yılları arasında Evyap’ta Satış Direktörü olarak sabun ve duş jeli kategorilerinde önemli başarıların elde edilmesinde önemli rol oynadı.
2017 yılından bu yana N2Growth’ta Yönetici Ortak olarak çalışmakta olan Kadakal, bundan böyle Nestlé Türkiye satış ekibine ve organizasyona liderlik edecek

Sabancı Holding Yapı Malzemeleri Grubu’nda iki üst düzey atama

Sabancı Holding Yapı Malzemeleri Grubu’nda görev değişiklikleri gerçekleşti. Çimsa Genel Müdürü Ülkü Özcan’ın görevinden ayrılması nedeniyle Çimsa Genel Müdürlüğü’ne Akçansa Genel Müdürü olan Umut Zenar atandı.

Akçansa’nın Genel Müdürlüğü görevine ise, Kordsa’da Asya Pasifik Bölgesi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Mehmet Zeki Kanadıkırık getirildi.

Zenar ve Kanadıkırık 1 Eylül 2020 itibarıyla yeni görevlerine başlayacaklar.

Pierre Fabre Türkiye’de Temel Ürünler ve Dermokozmetik Ticari Direktörlüğüne İlker Yılmaz getirildi

Türkiye’de ilaç ve dermokozmetik alanında faaliyet gösteren Pierre Fabre’nin yeni organizasyonel yapılanma sürecinde, saha doktor tanıtım ekipleri ve eczane depo satış kanalının sorumluluğunu alarak, Temel Ürünler ve Dermokozmetik Ticari Direktör pozisyonuna atanan isim 1 Haziran 2020 tarihi itibariyle İlker Yılmaz oldu.

İlaç endüstrisinde satış ve pazarlama rollerinde 25 yıldan fazla bir deneyime sahip olan İlker Yılmaz kariyerine Servier İlaç’ta Satış Temsilcisi olarak başladı. Servier İlaç’ta sırasıyla Bölgesel Satış Müdürlüğü, Takım Satış Müdürlüğü ve Ulusal Satış Direktörlüğü görevlerini üstlenen Yılmaz, 2017 yılında katıldığı Pierre Fabre Türkiye organizasyonunda son olarak Temel Ürünler İş Birimi Direktörü olarak görev aldı.

 

Groupama Sigorta’da üst düzey Atama

Groupama Sigorta, Hasar ve Rücu biriminden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna Selcen Seçginli’yi getirdi.

Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünden mezun olan Selcen Seçginli, kariyerine 2000 yılında İsviçre Sigorta’da Hasar Uzmanı olarak başladı. Sektörde Teknik Hasar Müdürlüğü, Hasar Direktörlüğü gibi farklı pozisyonlarda deneyimi bulunan Seçginli, son olarak Generali Sigorta’da Oto Underwriting ve Hasar Direktörü olarak görev almıştı.

 

 

MSD Hayvan Sağlığı Türkiye’nin yeni Genel Müdürü Burhan Hacı

MSD Hayvan Sağlığı IRIST Bölgesi’nin (Türkiye, İsrail, İran) yeni Genel Müdürü Burhan Hacı oldu.

Veteriner Hekim olan ve alanında doktorası bulunan Hacı, 20 yıl boyunca hayvan sağlığı şirketlerinde kazandığı genel, ticari, satış, pazarlama ve bölgesel deneyimi ile MSD Türkiye Hayvan Sağlığı organizasyonunun tümüne liderlik edecek.

İLGİLİ HABERLER