GSK bölge liderliğine Türkiye’den atama

İlaç ve sağlık şirketi GSK Türkiye’ye 2012 yılında katılan Başak Kurt, İstanbul’dan yönetilen MENA/CIS ve Rusya Bölgesi’nin “Solunum Takımı Pazar Liderliği”ne getirildi. Başak Kurt böylece, GSK’nın Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya, Rusya ve BDT’daki solunum alanındaki faaliyetlerinden sorumlu olacak. 

İstanbul Üniversitesi Ekonometri Bölümü’nden mezun olan Kurt, aynı üniversitede Ekonometri alanında yüksek lisans programını tamamladı. Çalışma hayatına “Tanıtım Uzmanı” olarak başlayan Kurt, yaklaşık 16 yıl boyunca Novartis’te farklı pozisyonlarda çalışmaya devam etti. Kurt, sırasıyla Ürün Müdürü, Bölge Müdürü, Ulusal Satış Müdürü, İş Birimi Müdürü, İş Birimi Direktörü ve Satış Direktörü pozisyonlarında sürdürdüğü görevlerinin ardından, Nisan 2012’de Yenilikçi ve Uzmanlık Markaları Direktörü olarak GSK Türkiye’ye katıldı.

Yenilikçi ve Uzmanlık Markaları departmanının kurulmasına liderlik eden Başak Kurt, Solunum, Onkoloji, Üroloji ve Kritik Hastalıklar alanlarında birçok projeye liderlik etti ve hem Türkiye içinde hem de uluslararası platformlarda birçok ödüle layık görüldü. 

 

İLGİLİ HABERLER